Kırsal Kalkınma Desteğinde Sona Geliniyor

BOLU’DA TARIM programımız dün akşam yine çok değerli konuklarıyla ve önemli konularıyla ekranlara geldi. Cansu KORKUT’un muhteşem sunumuyla izleyicilerimizi ekran başına kilitleyen programın bu bölümünde Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN ve Ziraat Mühendisi Serap TURAN konuk oldu.

Kırsal Kalkınma Desteğinde Sona Geliniyor
Haber Merkez


Keyifli bir sohbet havasında geçen bir saatlik sürede vatandaşlarımızın da merak içinde olduğu ve bizzat takip ettiği Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleri konuları da anlatıldı. Özellikle de son 1 aydır gündemde olan %50 hibeli desteklemelerin son başvuru zamanının da yaklaştığı vatandaşlarımıza hatırlatıldı.

‘’İlimizde düzenlenen ve bizzat Bakan Bey’in katılımı ile gerçekleştirilen “Ortak akıl toplantısı” nda Bolu’nun IPARD kapsamında olmadığı ve bu nedenle tarımsal üretime yönelik desteklemelerden faydalanamadığı konusu gündeme geldi. Özellikle Türkiye’de ki beyaz et üretiminin yaklaşık %30 ‘unun Bolu’nun karşıladığı göz önüne alındığında Beyaz Et Sektöründeki yatırımcıların da bu desteklemelerden yararlanmak istediği belirtilmişti. Bolu’da düzenlenen Ortak akıl toplantısından çıkan bir sonuç olarak; bu yıl Bolu’nun önemli bir bölümünü oluşturan kanatlı sektörüne yönelik hibe desteklemesinin olması başvuru yoğunluğunu arttırmıştır.

İl müdürlüğü olarak tebliğin duyurulması hususunda Bolu Merkez ve İlçelerinde toplantılar düzenlenmiştir.  Bugüne kadar bu kadar yoğunluk görülmemiştir. Gerek toplantılara katılım gerekse İl müdürlüğümüze gelip ve telefonla bilgi alanların sayısının 2000 kişiyi aştığı düşünülmektedir.  9.Etap hibe başvuruları 24 Aralık 2014 tarihinde sona erecektir. Tüm yatırımcılarımızın bu süreye dikkat etmelerini hatırlatmak isteriz.’’

 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124