Kış kapıda tedbir alınıyor

Bolu Valisi Aydın Baruş başkanlığında 2016-2017 yılında alınacak kış tedbirleri ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.

Kış kapıda tedbir alınıyor

Haber: ERDAL TANRIVERDİ

Toplantıda konuşan Vali Baruş, “Yollar bizim yollarımız, vatandaşa hepimiz hizmet etmekle yükümlüyüz.Önemli olan vatandaşımıza sıkıntı çektirmeden bu kış mevsimini atlatmak.” dedi.

Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonunda düzenlenen ‘’2016-2017 Kış Tedbirleri’ toplantısına Bolu Valisi Aydın Baruş, Vali Yardımcıları Mustafa Özsoy, Ünal Coşkun, İlçe Kaymakamları, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Çetinkaya,  İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Güzel,  Karayolları ile diğer kurumların yetkilileri katıldı.

“KURUMLAR ARASINDA İYİ BİR İŞBİRLİĞİ GEREKİYOR”

Düzenlenen toplantının açılışında bir konuşma yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, bu toplantının yoğun kış şartlarında üzücü olayların yaşanmaması için ve kurumlar arasındaki koordinasyonu sağlamayayönelik alınacak önlemler ile ilgili olduğunu kaydederek, “Bolu ilimiz 8323 kilometrekare alanıyla nüfusuna oranla çok geniş yer kaplayan bir il. Arazinin genişliği de yol ağ uzunluğunun fazla olması anlamını geliyor.Şu an itibariyle ilimizde 366 km devlet yolu, 269 km il yolu, 114 km otoyol olmak üzere karayolları ağında 749 km yolumuz var. Yine köylerimizi birbirine bağlayan, mahallelere, ilçelere ve il merkezine bağlayan yollardan 2.448 km  asfalt, 1.279 km stabilize olmak üzere 3727 km köy yolumuz var. Bu geniş yol ağını kış mevsiminde vatandaşlarımızın kullanımında tutmak ve üzücü kazaların yaşanmasına sebebiyet vermemek için yoğun bir mücadele vermemiz gerekiyor. Yine ilimiz Ankara-İstanbul güzergahı üzerinde önemli yolların kavşak noktasında bulunuyor. 8 İl’e komşu olması münasebetiyle de ilimizi diğer illere bağlayan çok sayıda yolumuz bulunmakta. Ankara- İstanbul otoyolu, D-100 karayolu , Ankara, Nallıhan, Sakarya, Akyazı yine Sakarya Taraklı anayolları ilimizden geçiyor. Yine ilimizdeki turizm hareketinin kış mevsiminde de yoğun olması nedeniyle açık olması gereken yollarımız var.  Bu yollarımız yanında özellikle kış mevsiminde yoğun olarak kullanılan Kartalkaya yolumuz var.  Her ne kadar yoğun kar yağışı olduğu zamanlarda kullanılmasa da Yedigöller yolunu açık tutmamız gerekiyor. Üzücü kazaların yaşanmaması ve vatandaşlarımızın yolda kalmaması için. Bu amaçla  kamu kurumları arasında bu mücadelede yoğun bir iş birliği gerekiyor. Diğer taraftan da sivil toplum kuruluşlarımız ile de birliktelik güzel bir çalışma yapmamız gerekiyor. Bu amaçla bu tedbirleri görüşmek üzere bir araya geldik” şeklinde konuştu.

KATILIMCILAR  FİKİRLERİNİ AKTARDI

Vali Baruş’un konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi tarafından  kış tedbirleri ile ilgili ana konuları kapsayan sunum gerçekleştirildi.

Yapılan sunumun ardından katılımcılar başarılı bir karla mücadele çalışması yapılabilmesi için yeni öneriler ile ilgili görüş alış verişinde bulundular.

“ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞIMIZA SIKINTI ÇEKTİRMEDEN BU KIŞ MEVSİMİNİ ATLATMAK”

Toplantının sonunda her kurumun sorumluluktan kaçmayarak üzerine düşen görevi yapacağını kaydeden Vali Baruş, “Burada şunu bilmeliyiz. Yollar bizim yollarımız, vatandaşa hepimiz hizmet etmekle yükümlüyüz. Dolayısıyla benim sorumluluk saham burası değil, ben buraya araç veremem, malzeme veremem şeklinde hiçbir şeye göz yummayacağız. Gerektiğinde herkes her yerde çalışacak. Önemli olan vatandaşımıza sıkıntı çektirmeden bu kış mevsimini atlatmak” dedi.. 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128