KIŞ ORTASINDA KARPUZ

Kış ortasında olmamıza rağmen, yaz aylarının vazgeçilmez meyveleri arasında yer alan karpuz manav tezgahlarında şimdiden yerini aldı. Kilosu 5TL’den satışa sunulan Adana karpuzunun seralarda yetiştirildiği öğrenildi.

KIŞ ORTASINDA KARPUZ
Haber: Kasım ŞAHİN

Paketi 50 TL’den ve tanesi 4 TL’den satılan yeşil erikten sonra Adana karpuzu da manav tezgahları ve büyük alışveriş merkezlerinin sebze meyve reyonlarında Bolu halkına satış yapılmaya başlandı. Adana ilindeki özel seralarda yetiştirilen karpuzların kış ortasında satılmaya başlandığını dile getiren 55 yıl yıllık Yeşil köşe manavı sahibi  Sabri Demir, “Eskiden kış ortasında karpuz bulmak mümkün değildi. Şimdi Akdeniz iklimine sahip olan illerimizden bire olan Adana’da seralarda kış ortasında bile karpuz üretimi yapılıyor” diye konuştu.

Kilosu 5 TL’den satışa sunulan karpuzun çok lezzetli ve tatlı olduğunu da vurgulayan Demir, “Yaz ortasında yediğimiz karpuzun aynı lezzeti şu an seralarda üretilen karpuzlarda da var. İlk olarak ilimize İran karpuzu geldi ve ardından Adana karpuzu piyasaya çıktı. Karpuz üretimi çoğaldıkça ister istemez fiyatlarda düşecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129