Kış’ın tadı Bolu’da çıkar

Bolu şehir merkezinde kar kalınlığı 30 santimetreye, Kartalkaya'da 2.5 metreye ulaştı.       Ağır kış şartlarının yaşandığı Bolu'da 4 gün boyunca devam eden kar yağışının ardından şehir merkezinde kar...

Kış’ın tadı Bolu’da çıkar

Bolu şehir merkezinde kar kalınlığı 30 santimetreye, Kartalkaya'da 2.5 metreye ulaştı. 
     Ağır kış şartlarının yaşandığı Bolu'da 4 gün boyunca devam eden kar yağışının ardından şehir merkezinde kar kalınlığının 30 santimetreye ulaşması nedeniyle, belediye ekipleri cadde ve sokaklarda karla mücadele çalışması başlattı. Kent merkezindeki çatılarda oluşan buz sarkıtları nedeniyle de vatandaşlar belediye ekiplerinin buz sarkıtlarını temizlemesi için çalışma başlatmasını istedi. Türkiye'nin önde gelen kayak merkezi Kartalkaya'da kar kalınlığı 2.5 metreye ulaşırken, otellerin hafta sonu doluluk oranları yüzde 95'e ulaştı. Kartalkaya'da tatilciler, karın keyfini gün boyu kayak yaparak çıkarttı. Abant Tabiat Parkında ise kar kalınlığı bir metre olarak ölçülürken, kar kalınlığının 60 santimetreye ulaştığı Gölcük Tabiat Parkında tatilciler, göl kenarında piknik yaparak ve kartopu oynayarak doyasıya eğlendi. 
Diğer taraftan doğal güzellikleri ile fotoğrafçıların uğrak yeri olan Yedigöller'de ise kar kalınlığı 1.5 metre olarak ölçüldü. İl Özel İdare ekipleri ise Abant, Gölcük ve Yedigöller'in bulunduğu yollarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128