Kısıtlama cezaları devam ediyor

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin son 1 haftalık bilançoyu açıkladı. Kısıtlamaya uymamakta ısrar eden 35 binden fazla kişi cezayı yedi.

Kısıtlama cezaları devam ediyor

Haber: N. Halid Altundal

İçişleri Bakanlığı tarafından hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının bilançosu açıklandı. Kısıtlamaya uymayan on binlerce kişiye idari ve adli işlem uygulandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “4 Ocak Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 8 Ocak Cuma akşamı saat 21.00'de başlayıp 11 Ocak Pazartesi günü saat 05.00'e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 35 bin 544 kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK'nin ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

“KURALLARA UYMAYI SÜRDÜRMELİYİZ”

Uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan diğer tedbirler sayesinde vaka sayılarındaki düşüşün devam ettiği belirtilen açıklamada ayrıca, “Pandemi ile mücadelemiz sona erip, normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakarlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sepetci
Sepetci - 1 hafta Önce

Bolu sanayi esnafında neden maske denetimi yapılmıyor ? Hickimsede maske yok cadde esnaflarında corona varda sanayide mi yok ?

SIRADAKİ HABER

banner128