Kitap fuarı büyük ilgi gördü

Bolu’da bu yıl ilki düzenlenen “Bolu Kitap Fuarı” törenle başladı. Bolu Belediyesi ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Bolu Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen ve 4 gün sürecek olan “Bolu Kitap Fuarı” Karaçayır Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde açıldı.

Kitap fuarı büyük ilgi gördü
Haber: Kasım ŞAHİN

Pazar günü sona erecek olan ve 21 yayınevinin kitaplarının okurlarla buluştuğu fuarın açılışına Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sami Güçlü, MTTB Bolu Şube Başkanı Hayrettin Özden öğrenciler ve kitap okurları katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Yılmaz, Türkiye’de kitap okuma oranlarının çok düşük olduğuna belirterek, “Avrupa’da herkes kitap okuyor. İnsnalar tatile giderken bile yanlarına kitap alıyor. Fakat biz bunu yapamıyoruz. Umarım ki, bu tarz etkinlikler sayesinde okuma oranlarımız artar” ifadesini kullandı.

Güçlü ise kendisinin halen okumaya ve okutmaya devam ettiğine bildirerek, oluşturduğu gruplarla 5 yıldır kitap okuduklarını anlattı. Mili Eğitim Bakanlığının da desteğiyle büyüyen okuma grubunun pek çok farklı ile de yayıldığını aktaran Güçlü, her yazarın bütün eserlerini okumaya gayret ettiklerini söyledi. Daha sonra fuarın açılış kurdelesi kesildi ve davetliler kitap satış stantlarını gezerek hem bilgi hem de beğendikleri kitapları satın aldılar. Eski Bakan Güçlü, kitap yazarlarıyla da bol bol sohbet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124