Kitap okumayan toplumun İki yakası bir araya gelmez

Prof. Dr. Üstün Dökmen, Keyifli Sohbetiyle Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerini mest etti. Dökmen; “ Okumak bütçeyi sarsar gözleri de bozar ama iki avucunun arasında kitap tutup okumayan toplumun...

Kitap okumayan toplumun İki yakası bir araya gelmez

Prof. Dr. Üstün Dökmen, Keyifli Sohbetiyle Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerini mest etti. Dökmen; “ Okumak bütçeyi sarsar gözleri de bozar ama iki avucunun arasında kitap tutup okumayan toplumun iki yakası da bir araya gelmez.”dedi.

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nce (AİBÜ) düzenlenen Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Üstün Dökmen, Abant İzzet Baysal Üniversitesinde bir konferans verdi. AİBÜ Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı. Yoğun ilgi nedeniyle bazı öğrenciler, konferansı, salonun dışında izlemek zorunda kaldılar.Prof. Dr. Üstün Dökmen, yaklaşık 2 saat kaldığı sahnede hoş üslubu ve keyifli sohbetiyle katılımcılardan büyük alkış aldı. Konferansın tamamında, gözleme ve deneye dayanan pozitif bilimin önemine dikkati çeken Prof. Dr. Dökmen, olayları sorgulamak yerine toplumun bize ezberlettiklerinin peşinden gittiğimizi ve ön yargılarımızla hareket ettiğimizi söyledi. Prof. Dr. Dökmen, bilim ve fenden uzaklaşan toplumların yok olmaya mahkûm olduklarını da sözlerine ekledi. Konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Üstün Dökmen okumanın önemine vurgu yaparak “Dünyayı ve Türkiye’yi takip edin. Beethoven, Chopin dinleyin, Zeki Müren ve Neşet Ertaş dinleyin, Mozart, Rahmanov ve Hacı Arif Bey dinleyin. Orhan Kemal’i Yaşar Kemal’i Tolstoy’u, Dostoyevski’yi okuyun. Okumak bütçeyi sarsar gözleri de bozar ama iki avucunun arasında kitap tutup okumayan toplumun iki yakası da bir araya gelmez.”şeklinde konuştu. Dökmen, “Sen doğduğunda herkes güldü ama sen ağladın, sen ölürken ise herkes ağlasın ama sen gül. Unutmayın hayatınızın süresini belirleyemezsin ama nasıl bir hayat yaşayacağınızı kendiniz belirlersiniz.” Dedi. Konferansın sonunda, Kariyer Günleri Koordinatörü İbrahim Çakır, Prof. Dr. Üstün Dökmen’e üzerinde üniversitenin logosunun olduğu çini bir tabak hediye etti. Prof. Dr. Üstün Dökmen öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124