Kız çocuğunun üzerinden 1 kilo esrar bulundu

Bolu İl Emniyet müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’nün Panterleri yaptıkları başarı bir çalışmada, yolcu otobüsünde seyahat eden kız çocuğunun üzerinde vücuduna saralı 1 kilo toz esrar buldu.

 Kız çocuğunun üzerinden 1 kilo esrar bulundu

Haber: Kasım ŞAHİN 

 

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu madde ticaretinin ve sevkiyatının önlenmesine yönelik olarak, alınan mahkeme kararı doğrultusunda; 12.05.2015 günü İlimiz Ankara-İstanbul Otoyolu üzerinde oluşturulan kontrol noktasında durdurulan ve İstanbul İline seyir halinde olan yolcu otobüsünde, yolcu olarak bulunan suça sürüklenen bir kız çocuğunun vücuduna sarılı vaziyette 1 kilogram ağırlığındaki toz esrar maddesi ele geçirdi.

 

Yapılan çalışmalar neticesi olayla irtibatlı olduğu belirlenen ve otobüste yolcu olarak bulunan R.C. isimli şahıs gözaltına alınmış ve her iki şahısta haklarında tanzim edilen soruşturma evrakı ile birlikte 12.05.2015 günü mevcutlu olarak İlimiz Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiş, şahıslardan suça sürüklenen çocuk adli kontrol koşuluyla serbest bırakılmış, R.C. isimli şahıs ta tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştır. Yetkililer, “İlimizin huzur ve güvenliği, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliği, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması, narkotik ve kaçakçılık suçları ile mücadelede, önleme ve yakalama çalışmaları etkin ve kararlı bir şekilde, aralıksız olarak devam edecektir” dediler.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128