gaziantep türbanlı escort

Kızık Yaylası çamur içinde

İlimizin meşhur yaylalarından Kızık Yaylası, Seben Yolu genişletme çalışmaları nedeniyle adeta tarlaya döndü. Düzeni ve yerleşim şekli sebebiyle sosyete yaylası olarak adlandırılan yayla şimdilerde çamur deryası içinde kaldı.

Kızık Yaylası çamur içinde

Haber; Aysun BEYKOZ

Bolu - Seben Karayolunun Kızık Yaylası ile Kıbrıscık kavşağı arasında kalan 4750 metrelik bölümü geçtiğimiz ay ihaleye çıkarılmıştı. İhaleyi kazanan firma geçtiğimiz hafta çalışmalara başladı. Kızık Yaylasının girişinden itibaren başlatılan çalışma Kıbrıscık kavşağına kadar üç ay içerisinde tamamlanması bekleniyor. Yol genişletme, onarım ve iyileştirme çalışması yapılacak olan güzergâhta ilk etapta dekupaj ve satıh düzenleme işlemi yapılıyor. Kamyon, dozer ve greyderden oluşan makine parkı ve 15 kadar işçi ile imalata başlayan firma işi yeni yıldan önce tamamlayarak teslim etmeyi planlıyor.

Bölüm bölüm iyileştirilen yolun şimdiye kadar 24 kilometresi ulusal standartlara ulaştırılabildi. Yolun önemli bir bölümünün ise 2017 yılı yatırım bütçesine konulması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 11:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
M.E
M.E - 3 yıl Önce

durmak yok..!çalişmaya devam....! 2.5 yil oldu i̇ki̇ km yer tamamlanamadi. çünkü başkalari konuşur a k p müteaahhi̇t doyurur. bi̇ri̇ birakiyor, öteki̇si̇ geli̇yor....devammmmmmmmmm.!

SIRADAKİ HABER

banner133