Kızılay kurban vekalet ücretini açıkladı

Kurban Bayramı’nın bereketini muhtaç sofralara bu yıl da taşıyacak olan Kızılay'ın, Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası bedeli belli oldu. Kurban bedeli fiyatı yurt dışı 590 Lira, yurt içi ise 750 Lira oldu.

Kızılay kurban vekalet ücretini açıkladı

Haber: Gönül Olutürk

Hayırseverlere “Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla seslenen Kızılay, Türkiye dâhil yaklaşık 40 ülkede 170.000 vekâlet sahibi adına kurban kesip yaklaşık 3 milyon 800 bin kişiye kurban bereketini ulaştıracak.

Dünya genelindeki ve ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nı düzenlenen bir basın toplantısıyla başlattı. Bu yıl kurban hisse fiyatlarının yurt içinde 750, yurt dışında ise 590 lira olacağını belirten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Operasyon neticesinde 3 bin 800 ton kurban payı elde etmeyi hedefliyoruz. Bunu da birer kiloluk hesapla 3 milyon 800 bin insana ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

"Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün" sloganıyla 10 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirilen modelin sürdürmesinin planladığının altını çizen Kınık, “O model, kurban paylarının bir konserve haline getirerek ömürlerinin uzatılmasıdır. Kurban bayramı süresince ülkemizde yaklaşık 4 milyon hayvan kurban ediliyor. Bir milyon büyükbaş, 3 milyon küçükbaş gibi. Ciddi bir et stoğu bu ibadetle beraber oluşuyor. Biz, bu kurban dönemlerinde bollaşan etleri yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı düşünüyoruz. Bu sene de kurban konservelerimizi aynı şekilde hijyenik tesislerimizde oluşturacağız ve Kurban Bayramından sonra ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerine yıl boyu dağıtmaya devam edeceğiz” dedi.

 “40 ülkede kurban keseceğiz"

 Bu yılki hedefin artırıldığını dile getiren Kınık, “Bu sene yaklaşık 3 milyon 800 bin insana, kurban ibadetini gerçekleştirmiş olan insanlarımızın kurban paylarını ulaştırmak istiyoruz. Bu çerçevede yurt içinde 85 bin hisse kurban, yurt dışında da aynı sayıda olmak üzere 170 bin hisse kurban kesimini planladık. Arkadaşlarımız yaklaşık 40 ülkede, kurban organizasyonu yapmak için anlaşmalar gerçekleştirdiler” ifadelerini kullandı.

 Kızılay ekiplerinin tüm çalışmalarını tamamladığını ve hayırseverlerin katkılarını beklediğini vurgulayan Kınık, kurban seçimi ve kesiminde dini, sıhhi şartlara özen gösterildiğini, ibadetin yerine getirilmesinin ardından bağış sahiplerine gerekli bilgilendirmelerin zamanında yapıldığını kaydetti.

Vekaletler Nasıl Verilecek?

 Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar, bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını, Kızılay Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler.

 Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek vekâlet sahipleri ise 4 taksit imkânından yararlanabilecek. Vekaletlerini Kızılay'a vermek isteyen yurt dışındaki vatandaşlar ise Kızılay internet sayfası üzerinden bağış menüsünü kullanarak online ödeme yapabilecek, ayrıca 0090 216 168 11 22 numaralı telefondan Kızılay'ın danışma ve bağış hattını arayarak, uluslararası kredi kartı ile vekalet bedelini ödeyebilecek. Almanya'daki Ziraat Bankalarının Kızılay hesap numarası aracılığıyla da kurban vekâlet bedeli ödemesi yapılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129