KIZILAY’A SIZMAK İSTEYENLER KİM?

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen Türk Kızılay'ı Bolu Şubesi Olağan Genel Kurulu’nun ardından Türk Kızılayı yönetimi yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada yer alan bazı ifadeler ise kafalarda soru işaretlerine yol açtı.

KIZILAY’A SIZMAK İSTEYENLER KİM?

HABER: FARUK ÇİDEM

 

Türk Kızılayı 14 Şubat’ta olağan genel kurulunu Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer ve birçok ilden gelen Şube Başkan'larının katılımı ile gerçekleştirdi.

Genel kurulun ardından bir basın açıklaması yapan Türk Kızılayı Bolu Şubesi Yönetimi katılımcılara teşekkür etmesinin yanında isim vermediği bazı kişilere de ağır ithamlarda bulundu.

 

Türk Kızılayı Bolu Şubesi’nin açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Olağan Genel Kurulumuz sonrasında maksatlı olarak yapılan ve amacı iyilik olan bir kuruma fayda vermekten uzak, kötü niyetli yapılarca dizayn edilmeye çalışılan suni gündemler hayretle izlenmektedir. Yüce milletimizin merhamet ve şefkat eli olan, yüce milletimizin vicdanını temsil eden Türk Kızılayı şu anda bile bizlerden yardım bekleyen insanlarımıza kesintisiz olarak hizmet etmeye devam etmektedir. İlimizde herhangi bir kanalla şubemize sızmaya çalışan kötü niyetli ve çıkar beklentisi içinde olanlara bu kapıları hiçbir zaman açmadığımızın ve bundan sonrada açmayacağımızın bilinmesinde de fayda vardır. Ayrıca unutulmamalıdır ki olmayan itibarlarını Kızılay sayesinde inşa etmeye çalışan, geçmişinde usulsüzlük ve yolsuzluk dosyaları nedeniyle yargılanıp ceza alan, kapımızdan içeri girmeye yüzü olmayan bazı şahısların Bolu Şubemizi temsil etme, şubemiz adına konuşma gibi hakları olmadığı gibi bu şahısların kamuoyunca ne şekilde bilindiği de malumdur.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128