banner120

Kızılay’ın vicdan ve merhamet elleri kardeşlik sofrasında buluştu

Türk Kızılayı Bolu Şubesi Yönetim Kurulu, Kızılay’ın vicdan ve merhamet eli yüzlerce üyeyi düzenlediği iftar organizasyonunda buluşturdu. Ramazan ayı boyunca Türk Kızılayı hilali altında gerçekleştirilen yardım faaliyetlerinin üyelere anlatıldığı geceye, Bolu Şubesi’nin 27 yıl başkanlığını yapan Yılmaz Özarslan’a yönelik büyük vefa gösterisi damga vurdu.

Kızılay’ın vicdan ve merhamet elleri kardeşlik sofrasında buluştu
Haber: Kasım ŞAHİN

Türk Kızılayı Bolu Şubesi yeni yönetim kurulu üyeleri, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan’da üyelerle tanışmak ve kaynaşmak amacıyla iftar programı düzenledi. Atatürk Orman Parkı yanındaki Köroğlu Çok Amaçlı Salon’da verilen iftara, Vali Aydın Baruş, Türk Kızılayı Bolu Şubesi Başkanı Uz. Dr. Abdullah Danışman, Kızılay üyesi yüzlerce yardımsever katıldı.

YÜZLERCE KIZILAY ÜYESİ KARDEŞLİK SOFRASINDA BULUŞTU

Vicdan ve merhamet eli yüzlerce kişi kurulan vefa ve kardeşlik sofrasında iftar yaptı. Okunan duaların ardından gecede yapılan konuşmalar önemli yer buldu.

Türk Kızılayı Şube Başkanı Danışman, yönetim kurulu üyeleri tarafından giderleri karşılanan organizasyonun tanışma ve kaynaşma amaçlı olduğunu belirtti ve katılımcılara teşekkür etti.

Açıklamalarında, Türk Kızılayı’nın büyük bir aile olduğunu ve 1868 yılında Osmanlı’da hasta ve yaralı askerlere yardım için kurulduğunu hatırlatan Danışman, 148 yıldır bu yardım, merhamet ve sevgi evine tüm insanların büyük önem verdiklerini söyledi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE GIDA VE GİYİM YARDIMI

Türk Kızılayı Bolu Şubesi’nin yeni yönetiminin yol haritasını ortaya koyan Danışman, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Biz Bolu Şubesi yeni yönetimi olarak, genel merkezimizin vizyonuna uygun daha kurumsal bir yapı oluşması için sizlerin desteğiyle elimizden gelen gayreti gösterip, Bolu Kızılay Şubesi’nin hizmetlerinin büyüyerek sürmesini sağlayacağız.

Sizlerin desteği ve yardımını bekliyoruz. Yardımsever Bolu halkının bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da Türk Kızılayı’nı yalnız bırakmayacağına eminiz.

Göreve gelir gelmez mübarek Ramazan’da hizmet etme imkanına sahip olduk. Ramazan-ı Şerif hayır ve hasenatın en üst düzeyde yapıldığı bir ay. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla neler yapabileceğimiz noktasında görüş alışverişinde bulunduk. Sayın Valimizi ziyaretimizde görüşlerini istişare noktasında aldık. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespiti için çalışmalarımız oldu.

Bu konuda muhtarlarımızdan destek istedik. Oluşumunu sağladığımız kadın ve gençlik kollarımızla mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerini tespit edip Kızılay’ın imkanlarını, gıda kolilerini, genel merkezimizden gönderilen kavurma konserveleri ve şubelerimizin desteğiyle Kızılay bünyesinde oluşturulan giyim mağazasından yardımlar sağladık.

İFTAR ÇADIRINDA HER GÜN 200 İHTİYAÇ SAHİBİNE SICAK YEMEK

Ramazan’ın bu mübarek gününe dek açılan iftar çadırımızda her gün ihtiyaç sahibi 200 vatandaşımız iftar yapıyor. Yönetim kurulu, kadın ve gençlik kollarımız yaşlılarımıza yemek taşıyarak, çalışmaya katkı sağlıyorlar. Ramazan ayındaki etkinliklerimizde, halkımızın etle tırnak gibi olduğunu gözlemledik. Çocukluğumuzdan beridir her türlü afette halkın ilk yanında olan Kızılay dev bir camiadır. En büyük teşkilat yapısına sahip sivil toplum kuruluşu olan Kızılay’ın bu gücünü ihtiyaç sahiplerine daha fazla hissettirmek için çalışmalar yapacağız. Sizlerin bu noktadaki desteklerinin sürmesini diliyoruz.

27 YIL BAŞKANLIK YAPAN ÖZARSLAN’A BÜYÜK VEFA

Türk Kızılayı Bolu Şubesi’nin 27 yıl başkanlığını yapan ve Türk Kızılayı’nın yereldeki kazanımları elde etmesinde önemli katkıları bulunan Yılmaz Özarslan’a teşekkür etti. Özarslan’a teşekkür plaketini Vali Aydın Baruş ile Başkan Danışman birlikte sundu.

Özarslan, yaptığı konuşmada, vefa dolu yaklaşım nedeniyle Türk Kızılayı Bolu Şubesi yeni yönetimine teşekkür ederek, şunları söyledi: “Böyle mübarek bir günde Sayın Valimizin ve Sayın Başkanımızın ellerinden böyle bir teşekkür plaketi almak benim için bir gurur vesilesi oldu. Mutluyum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kızılaycılık bir gönül işidir, bayrak yarışıdır. Bizler görevimizi yerine getirdik. Önemli ve güzel hizmetler yapacaklarına inandığım Kızılay Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine bu vefa yüklü nazik davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün benim için özel bir gün haline geldi. Sağ olun, var olun!”

"KOMŞUSU AÇ İKEN, TOK YATMAK BİZE GÖRE DEĞİL!"

Vali Aydın Baruş ise, “Bolu’nun vicdan ve merhamet elleri” tanımlaması yaparak seslendiği Kızılay’ın yardımsever üyelerine şöyle seslendi: “Ramazan ayınızın hayırlara vesile olmasını ve mübarek olmasını temenni ediyorum. Bu mübarek ay sonunda bayrama da erişmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Osmanlı’nın ve bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin köklü kuruluşlarından Türk Kızılayı Bolu Şubesi’nin verdiği iftarda birlikteyiz. Bu nezih ortamda bulunmaktan dolayı son derece mutluyum. Türk Kızılayı insanlık için her zaman vicdan ve merhamet eli olmuştur. Dünyada en fazla yardım yapan ülkelerin başında Türkiye’nin olduğunu görebiliriz. Parasal anlamda en çok yardım yapan dünyanın üçüncü ülkesiyiz. Milli gelirine oranla en fazla yardım yapan birinci ülke Türkiye’dir. Biz bununla gurur duyuyoruz. Türk toplumu vicdanlı, merhametlidir. Komşusu aç iken, tok yatmayı düşünmez. Bu vicdanını da daima korur ve gelecek nesillere aktarır.

Vali olarak, Kızılay Şubesi’nin fahri başkanıyım. Bu anlamda Kızılay’ımızın yeni yönetimine görevlerinde başarılar diliyorum. Allah muvaffak etsin.

Sizlerle birlikte olmaktan mutlu olduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum. Temennimiz bundan böyle Bolu’da aç ve açıkta kimsenin kalmamasıdır. Bu birlikteliğin ilelebet sürmesini diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 16:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
KÖROĞLU
KÖROĞLU - 5 yıl Önce

bu abdullahin olduğu yerde vi̇cdan ne arar be

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

masallah misafirler çok fakir ve muhtac gözüküyor. bu iftarın amacı ne? yalniz abdullah bey hüseyin ika'nin izinde :)

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124