Kızılkaya’dan bonzai açıklaması

Bolu Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, "Bonzai ölüm riskine ve değişik sorunlara neden olabilecek bir malzeme" dedi. Kızılkaya, KOM Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı 98 operasyonda bin 83 kilo uyuşturucu madde, 220 bin 396 paket kaçak sigara, ele geçirdiğini söyledi.

Kızılkaya’dan bonzai açıklaması
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce son 9 ayda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Kızılkaya, uyuşturucuyla mücadele çalışmalarının kent merkezi, TEM otoyolu ile D-100 karayolunda sürdürüldüğünü belirtti.

 

Kentte düzenledikleri 18 ayrı operasyonda, yaklaşık bir ton esrar ele geçirildiğini, gözaltına alınan 25 kişiden 5'inin çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandığını vurgulayan Kızılkaya, "Ayrıca 5 ayrı operasyonda 134 kilo eroin ele geçirilirken, gözaltına alınan 8 kişi çıkartıldığı mahkeme tarafından tutulandı. Bonzai'ye yönelik yapılan 16 ayrı operasyonda 144 gram bonzai ele geçirilirken, 35 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 5'i çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı" ifadesini kullandı.

 

Kızılkaya, Bolu'nun sakin ve huzurlu bir şehir olduğunu kaydederek, "Ancak konum itibariyle uluslararası kaçakçılık açısından önemli bir nokta. Bu nedenle bölgede yüksek rakamlı uyuşturucu her zaman yakalanır. Bu arkadaşların özverili çalışmaları sayesinde oluyor" dedi.

 

Bonzai konusunda da bilgi veren Kızılkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bonzai, kurutulmuş bitki samanının üzerine kimyasal, ne olduğu belli olmayan sentetik sıvının püskürtülmesiyle elde edilen bir şey. Bundan dolayı riskli bir malzeme. Bonzai de karşınıza her zaman farklı bir kimyasal çıkabilir. Bonzai ölüm riskine ve değişik sorunlara neden olabilecek bir malzeme. Maliyetinin düşük olması nedeniyle de bizim için riskli bir malzeme. Satıcılara yönelik olarak çalışmalarımız devam ederken, okullarda öğrencilerin bilinçlendirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 01:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128