KOM, kurban satıcılarını sahte para konusunda uyardı

Kurban Bayramına az bir süre kala Bolu'da, Belediye'ye ait hayvan pazarında kurbanlık satacak olan vatandaşlar sahte paraya karşı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından uyarıldı.

KOM, kurban satıcılarını sahte para konusunda uyardı
HABERİN GALERİSİ
KOM

KOM

 

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu'da, Belediye'ye ait hayvan pazarında kurbanlık satan vatandaşlar sahte paraya karşı polis ekipleri tarafından uyarıldı. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Bolu Belediyesi'ne ait hayvan pazarında büyük ve küçükbaş hayvanlar satışa çıkarılmaya hazırlanırken KOM Şubesi şimdiden tedbir almaya başladı.

Dolandırıcıların özellikle yüksek fiyata mal alınıp satılan kurbanlık satış pazarlar yerleri tercih ettiğini belirten Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri kurbanlıklarını satacak olan satıcıları sahte paralara karşı uyardı. Hayvanlarını satan vatandaşlara seslenen görevlerinde tecrübe sahibi olan polisler; “Sahte para dolandırıcıları özellikle Kurban Bayramlarını kendilerine hedef olarak görüyorlar. Kurban satan vatandaşları kendilerine kurban seçiyorlar ve sahte para ile kurbanlık alıp, gerçek para karşılığı başka illerde satıyorlar. Kurban satışının başlayacağı Ağustos ayın ilk haftasında pazarına gelerek bizzat kendilerini uyaracağız ve sahte para ile gerçek para arasındaki farkı göstereceğiz” dediler.

Kurban satıcıların çoğunun sahte para ile gerçek paranın arasındaki farkı bilemediklerini bilen KOM ekipleri, şüphelendikleri kişiler olduğunda 155 Polis İhbar Hattını aramaları konusunda uyarılarda bulundular.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129