Komisyon Kararını Açıkladı!

İzzet Baysal Cephe Sağlıklaştırma Komisyonu aldıkları kararları açıkladı.

Komisyon Kararını Açıkladı!
 Bolu Belediyesi Kentsel Dönüşüm kapsamında İzzet Baysal Cephe Sağlıklaştırma komisyonu 13 Haziran günü yapılan toplantıda aldığı kararları Komisyon Başkanı İ. Haluk İnceler açıkladı. Komisyon Başkanı İ. Haluk İnceler yaptığı açıklamada, “Uygulamaların daha sağlıklı ve vatandaşı daha mutlu edebilecek şekilde yapılabilmesi için oluşturulan komisyon her bina için bire bir değerlendirmelerde bulunacak ve uygulamalar bu değerlendirmeler sonucunda yapılacaktır” dedi.Haluk İnceler kararların amacının yapılmakta olan ‘İzzet Baysal Caddesi Yayalaştırma ve Güzelleştirme’ projesine bütünlük sağlamak olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Biz projeye estetik açıdan katkı sağlarken cephelerdeki tabela kirliliğini de önlemeyi hedefliyoruz. Yapılan bu çalışmalar aslen Bolu’nun çehresini daha güzel, daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir hale getirecektir.”

Komisyon Başkanı İ. Haluk İnceler, üyeler Uğur Tunçok, Basri Gökdemir, Ş. Hilal Ercan, Metin Çakmak ile raportör Merve Man’ın imzasını taşıyan kararları şöyle ifade etti:

Komisyon incelemeleri sonucunda, mantolaması yapılmış dış cephe boyası temiz durumda olduğu tespit edilen binalara boya müdahalesi yapılmayacaktır.

Binaların özel kaplamaları varsa (mozaik, tuğla duvar, kaplama vb. gibi) mevcudu onarılıp temizlenecektir.

Komisyonun kararına göre cephesinin bozuk olduğu tespit edilen binalara mantolama uygulaması yapılacaktır.

Boya rengi olarak hazırlanan projede belirtilmiş renk ya da beyaz renk uygulanacaktır. Bunun seçimi bina sahiplerince yapılacaktır.

Uydu anteni, kablo gibi görüntü kirliliği oluşturan öğeler cepheden kaldırılacaktır.

Binanın yağmur olukları, yağmur iniş boruları bozuk ve hasarlı ise bunlara müdahale edilecek ve onarımı yapılacaktır.

Cephede bulunan klima üniteleri kaldırılacak ya da projeye uygun şekilde kapatılacaktır.

Saçak ve tabela tasarımları projedeki gibi uygulanacaktır. Kurumların ve şahısların tabela tasarımları kendilerine ayrılan yer içerisinde serbest bırakılacaktır. İsteyen projedeki tabelayı isteyen kurumsal kimlik tabelasını bırakılan bu yerlere uygulayabilecektir.

Bina cephesine tabela takmak istemeyenler, yapılarına ait camlarda tabela niteliği taşımayacak şekilde kurumsal kimliği ve bununla ilgili reklamları kullanabilirler.

Yapılan harcamalar kat mülkiyeti kanununa göre tahsil edilecektir.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2013, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124