Komşu kızına tecavüz

Bolu Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde, Aydın K. Adlı şahış komşusunun küçük yaşta ve ruhsal sağlığı bozuk olan İ.ç adlı kıza cinsel istismar suçuyla hakim karşısına çıktı. Duruşmaya mağdur İ.Ç’nin annesi Nalan Ç. da katıldı. Duruşmada hakim Aydın K.’nin İ.Ç’ye cinsel istismar uyguladığına kanaat getirdi. Hakim Aydın K.’ye 22 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Komşu kızına tecavüz

Haber: Semih BAYKAL

Komşusunun kıza tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılan Aydın K. Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde Çocuğun Cinsel İstismarı ve Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı suçlarıyla tekrar hakim karşısına çıktı. Duruşmaya ruhsal sağlığı bozuk olan İ.Ç katılmazken annesi Nalan Ç. Katıldı. Duruşmada ilk olarak Adli Tıptan gelen rapor okundu. Rapora göre İ.Ç’nin ruhsal bozukluğunun bulmadığı açıklandı. Bu rapor üzerine söz alan anne Nalan Ç. Raporu kabul etmediğini söyledi. Önceki mahkemelerde kızının durumunu herkesin gördüğünü belirten Nalan Ç., kızının yaşının ve ruhsal durumunun ortada olduğunu belirtti. Kızının ruhsal sağlığının bozuk olduğunu ve mağdur olduğunu ifade eden Nalan Ç. sanık Aydın K. cezalandırılmasını istedi.

SANIK, MAĞDURU 560 KEZ ARAMIŞ

Nalan Ç.’nin konuşmasının ardından Sanık Aydın K. Mağdur İ.Ç’yi 560 kez aradığını itiraf etti. Ancak yüz yüze görüşmediğini de ifade etti. Bu ifadenin ardından İddia makamı sanık Aydın K.’nin mağdur İ.Ç.’ye cinsel istismar uyguladığını söyledi. Ayrıca Aydın K, hakkında Hürriyeti Tahrip suçundan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını istedi.

KARAR

Hâkim tüm bu konuşmaların artık kararını açıkladı. Hâkim, Aydın K.’nin mağdur İ.Ç.’ye Çocuğun Cinsel İstismarı ve Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı suçlarını işlediğine kanaat getirdi. Hâkim, Aydın K.’ye 22 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Aydın K. Mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca Aydın K hakkında Hürriyeti Tahrip suçundan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2016, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128