KONGRE İPTAL EDİLEBİLİR…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumartesi gerçekleştirdiği il kongresi iptal edilebilir. CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz Pazartesi günü girişimlerde bulunacağını belirtti.

KONGRE İPTAL EDİLEBİLİR…
HABER: FARUK ÇİDEM

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu il örgütünde kriz hala devam ediyor. Merkez ilçenin kongresini bir türlü tamamlayamaması ve üstüne bir de CHP İl kongresinin 75 delegeyle tamamlanması üzerine yeni bir kriz daha ortaya çıktı. Kongrenin gerçekleşmesi gereken usullere uymadığını söyleyen Hüseyin Yıkılmaz CHP il kongresinin iptal edilmesi için Pazartesi günü seçim kuruluna dilekçe vereceğini söyledi.

 

ÖRNEĞİ VAR…

 

CHP Antalya İl Teşkilatı tarafından 26 Aralık'ta yapılması planlanan il kongresi Kaş ilçesinin kongresini tamamlamaması nedeniyle iptal edildi. Parti üyesi Ahmet Başkaya, daha önce yapılamayarak 25 Aralık'a ertelenen Kaş ilçe kongresini gerekçe göstererek Muratpaşa 1. Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. 'İlçe kongreleri tamamlanmadan il kongresi yapılamaz' yönünde dilekçe veren Başkaya'nın başvurusunu yerinde bulan ilçe seçim kurulu il kongresinin iptali yönünde karar aldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2015, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128