Konuk’a istifa baskısı!

AK Partili belediye meclis üyesi Mehmet Konuk Salı günü meclis toplantısında yaptığı çıkışın faturasını ağır ödemek üzere… Konuk’a belediye meclis üyeliğinden istifa etmesi yönünde...

Konuk’a istifa baskısı!

AK Partili belediye meclis üyesi Mehmet Konuk Salı günü meclis toplantısında yaptığı çıkışın faturasını ağır ödemek üzere… Konuk’a belediye meclis üyeliğinden istifa etmesi yönünde çeşitli baskıların yapıldığı öğrenildi.

Bolu belediye meclisinin Nisan ayı 2.oturumunda  yaptığı çıkışla dikkatleri üzerine çeken AK Partili belediye meclis üyesi Mehmet Konuk AK Partide “İstenmeyen adam” ilan edildi. Konuk’un belediye’ye ait işyerlerinin satışına karşı çıkması, altyapı çalışmaları ve ek bütçeyle ilgili eleştirileri Ak parti grubunun şimşeklerini üzerine çekmesine neden oldu. Gazetemizin haber merkezine sızan bilgilere göre Konuk’un istifa etmesi yönünde birçok baskı yapılıyor. Konuk’un istifa etmesi durumunda yerine Nadir Gürkan Yetkin’in gelmesi bekleniyor. Bilindiği gibi konuk, Salı günü yapılan belediye meclis toplantısında mülkiyeti Belediye’ye ait olan bazı işyerlerinin satışıyla ilgili görüşmelerde CHP grubuyla birlikte ret oyu kullanmış 2011 faaliyet raporuna da çekimser oy vermişti. Konuk bu durumu “Dost acı söyler” şeklinde başladığı konuşmasında şu şekilde özetlemişti; “Faaliyet raporu hakkında çekimser yönünde görüş belirttim. Ret oyu kullanmadım bunun nedeni Ak Partinin büyük yatırımlarının olması ve çevre konusundaki hassasiyetidir. Evet, oyu kullanmadım çünkü idarenin vatandaş ile ilişkiler, harcamalar, yatırımlar konusundaki hassasiyetlerini daha da artırıp daha hassas hale getirip Bolu ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet anlayışımdır. 2011 yılında olduğu gibi ek bütçe ihtiyacı olmamalıdır. Çok iyi biliyorum ki Başkanlık Bolu’yu çocuğu gibi sevmektedir. On yılda bitecek işleri 5 yılda bitirmek istemektedir. Fakat bir şeyi hatırlatmak isterim biç çocuğun sağlıklı ve sıhhatli olması için dokuz ayda dünyaya gelmesi gerekmektedir. Biz bunu 4,5 ayda dünyaya getirmek istersek o zaman sıkıntılar olur.2012 yılının yol ve kaldırımların düzenlendiği yeşil ve tertemiz bir bolu olmasını temenni ediyorum” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128