Kore Gazimiz Valinin elini öpmeye kalkıştı…

Bolu Valisiz Aydın BARUŞ tarafından, Bolu Merkez ve İlçelerdeki Şehit Aileleri ile Gazilerimize İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde bir iftar düzenlendi. İftar sonrası tek tek masaları gezen Vali Baruş hiç beklemediği bir an yaşadı. İftara katılan 4 çocuk 7 torun sahibi olan Kore Gazisi 86 yaşındaki Mustafa Eker, bir anda Vali Baruş’un elini öpmek isteyince şok oldu. Durumu fark eden Vali Baruş büyük bir saygı örneği göstererek elini hemen çekip Gazimize sarılıp elini öpmesi duygusal anlara neden oldu.

Kore Gazimiz Valinin elini öpmeye kalkıştı…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Valisi ve eşi Şehit Aileleri ve Gazilerimizle bir araya gelerek toplu halde oruç açtılar. Duaların ve semazen gösterilerin eşliğinde güzel vakit geçiren konuklara hoş geldin demek için tek tek masaları gezen ve şehit aileleri ile Kore Gazilerimizle yakından ilgilenen Bolu Valisi Aydın Baruş, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. İftara katılan ailelerin sorunlarıyla da yakından ilgilenen ve dakikalarca onları dinlemekten hiç çekinmeyen Vali Baruş, gecede bir de şaşkınlık yaşadı.

86 yaşındaki Kore Gazisi 4 çocuk ve 7 torun sahibi olan Mustafa Eker, ısrarla Vali Baruş’u yanına gelmesini istedi. Bir ara koyu bir sohbet eden ikili herkesin gözdesi olurken, Gazi amca bir anda Vali Baruş’nu elini öpmeye kalkışınca büyük bir şok yaşandı. Vali Baruş güzel bir nezaket örneği göstererek, hemen elini çekti ve Gazimize bir baba şefkati göstererek ona sarılıp elini öptü.  Bu anları gören davetiler duygusal anlar yaşadılar. İftar sonra konuklara muhteşem bir semazen gösterisi sunulurken, eski kıyafetler giyen macuncu ise çocuklara tahta çubuklara bulandırılan macun ikramında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128