Korkunun ecele faydası yoktur

CHP Bolu merkez ilçe başkanı Faruk İyigün Pazar günü yapılan Ak Parti kongresinde bazı basın kuruluşlarına uygulanan sansürün tüm dünyaca görüldüğünü söyleyerek;” Sayın...

Korkunun ecele faydası yoktur

CHP Bolu merkez ilçe başkanı Faruk İyigün Pazar günü yapılan Ak Parti kongresinde bazı basın kuruluşlarına uygulanan sansürün tüm dünyaca görüldüğünü söyleyerek;” Sayın başbakan gerçekleri yazan medya yerine her şeyi güllük gülistanlık gösteren medyaya rağbet etmektedir.” Dedi.

 

CHP Bolu merkez ilçe başkanı Faruk İyigün Adalet ve Kalkınma Partisinin Pazar günü gerçekleştirilen büyük kongresinde bazı basın kuruluşlarına takınılan tavrı şiddetle kınadığını söyledi. Kongreye Cumhuriyet, Aydınlık, Sözcü, Evrensel, Birgün ve Yurt gibi gazetelerin temsilcilerinin sokulmadığını vurgulayan İyigün; “Demokrasi sözcüğünü ağzından düşürmeyen Sayın Başbakan son kongrede takındığı tavırla bu konuda ciddi bir samimiyet sınavı vermiştir.10 yıllık AKP iktidarı döneminde tutuklu gazeteci sayısında ciddi bir artış yaşanmıştır. Hükümetin basına verdiği önem bu davranış ve tutuklamalardan anlaşılmaktadır. Sayın başbakan gerçekleri yazan medya yerine her şeyi güllük gülistanlık gösteren medyaya rağbet etmektedir.” Dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “ustalık dönemim” dediği bir dönemde sergilediği tavrın düşündürücü olduğunu da söyleyen İyigün; “Oysa son günlerde durumun hiçte güllük gülistanlık olmadığı benzine, elektriğe ve doğalgaza yapılan zamlarla ortaya çıkmaktadır.” Diye konuştu.

 

Bolu da Barzani ile gurur duyuyor mu?

30 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen AKP Kongresinde, Mesut Barzani’nin bir konuşma gerçekleştirdiğine dikkat çeken İyigün sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bu konuşma esnasında kongre salonunda “Türkiye Seninle Gurur Duyuyor” tezahüratları yükselmiştir.Yıllar önce yaptığımız uyarılar gün geçtikçe daha da net bir şekilde ortaya çıkıyor. PKK’lı teröristleri besleyen, destekleyen, kollayan , “Bir gün bu ulus tekrar birleşecek” diyerek Büyük Kürdistan hayalleri kuran Barzani, bugün Türkiye’nin iktidar görevini verdiği, ülkesinin geleceğini, evladının canını emanet ettiği AKP kongresinde konuşmakla kalmıyor, “Türkiye Seninle Gurur Duyuyor” nidaları salonda yankılanıyor. Ülkesinin bütünlüğü ve teröre karşı duyarlılığı ile bilinen Bolu halkımıza ve AKP yetkililerine soruyoruz: Acaba Bolu da Barzani ile gurur duyuyor mu?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124