Korkusuz Bombacı… “Ya valizin içinde bomba olsaydı?”

Bolu’da önceki akşam nadir görülen bir olaya şahit olundu. Kent Meydanındaki süs havuzun karsısında bulunan bir bankın yanına bırakılan valiz endişeye neden olurken, şüpheli valizin çevresi güvenlik şeridiyle kapatıldı ve vatandaşlar güzergahtan geçirilmedi. Fakat öyle bir an yaşandı ki herkes bu olaya çok şaşırdı. Düzce ilinden gelen bir bomba uzmanı, vatandaşların şaşkın bakışları arasında sadece bomba yeleğini giyerek şüpheli valize hiçbir şey yokmuş gidip valizin içersine bakması ve daha sonrada valizi eline alıp götürmesi bu işin ciddiyetinden ne kadar uzak olduğunu gösterdi. Gelişmeleri saniye saniye seyreden vatandaşlar, “Ya içersinde bomba olsaydı” sorusuna gördükleri manzara karşısında cevap almış oldular.

Korkusuz Bombacı… “Ya valizin içinde bomba olsaydı?”

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da önceki akşam iki ayrı yerde şüpheli paket olayını heyecanla izledi. Atatürk Bulvarı üzerinde siyah bir poşetin içersinde bomba olma ihtimali üzerine 155’e ihbarda bulunuldu. Olay yerine gelen bir üst düzey emniyet yetkilisi hiçbir şey olmamış gibi poşete doğru giderek içersini açtı ve çöp olduğunu görüce poşeti çöp bidonunun içersine atarak, korkusuz olduğunu gösterdi.

İkinci olan ise saat 22.30 sıralarında Kent Meydanında yaşandı. Süs havuzun tam karşısındaki bir bankın yanına bırakılan veya unutulan büyük bir valiz heyecanlı dakikalara neden oldu. Asayiş ve Çevik Kuvvet ekipleri olay yerinin çevresini hemen güvenlik şeridiyle kapatarak bomba uzmanının gelmesini bekledi. Ne var ki Bolu’da görev yapan bomba uzmanının izinli olması nedeniyle Düzce ilinde bomba uzmana Bolu’ya acil olarak çağrıldı.

Her şey buraya kadar normal şekilde seyrinde devam ederken, ne olduysa Düzce ilinden gelen bomba uzmanının önce bomba uzmanı olduğunu gösteren yeleğini giymesi ve uzaktan şüpheli valize bakmasıyla ilginç olaylar yaşanmaya başladı. Uzaktan valize yapılan kısa süreli bakıştan sonra Düzce ilinden gelen bomba uzmanı emin adımlarla şüpheli valize doğru, vatandaşların bakışları arasında ilerledi. Bomba uzmanı gerçekten korkusuzca veya hiçbir şey yokmuş gibi önce valizi eliyle kontrol etti ve ardından tek tek valizin fermuarlı bölümlerini açtı. Korkulan bir şey yoktu ve valizin içersi boştu. Bomba uzmanı bir kahraman gibi valizi eline alarak şaşkın bakışlar arasında aracına kadar götürüp, bagaja koydu. Bu olayları saniye saniye izleyen vatandaşlar, “Ya içersinde bomba olsaydı” sorusuna ise gördükleri manzara karşısında cevap da almış oldular. Yapılan bu işlemin doğru mu yanlış mı? Olduğunu bilmeyiz ama aynı soruyu bende sormak istiyorum, “Ya valizin içersinde bomba olsaydı?”!!!
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2015, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128