Koru Otel’de 60 öğrenci zehirlendi

Koru otelde konaklayan 60 özel okul öğrencisi, yedikleri yemekten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerin zehirlendiği tespit edildi. Hastanenin önüne yığılan aileler, otelin sorumsuz davrandığı gerekçesiyle Koru otelden şikayetçi oldu.

Koru Otel’de 60 öğrenci zehirlendi

Haber: S. Özge Yücel

Bolu'da, 5 yıldızlı otelde konaklayan 60 lise öğrencisi yedikleri yemekten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Gıda zehirlenmesi teşhisi konulan öğrenciler tedaviye alınırken, soruşturma başlatan İl Tarım Müdürlüğü ekipleri, yemeklerden numune alarak tahlile gönderdi. İstanbul ve Ankara’dan gelen 60 özel okul öğrencisi, durumu ailelerine bildirince ortalık karıştı.

İSTANBUL VE ANKARA'DAN GELEN 60 ÖZEL OKUL ÖĞRENCİSİ ZEHİRLENDİ

Bolu Dağı mevkiinde bulunan Koru Otel'de ara tatil dönemini değerlendirmek için İstanbul ve Ankara'dan gelen 60 özel okul öğrencisi, otelde yemek yedikten sonra, akşam saatlerinde mide bulantısı, ishal ve kusma şikayeti yaşadı. Durumu ailelerine ve öğretmenlerine bildiren öğrenciler, otele çağrılan ambulans ve özel araçlarla kentteki hastanelere kaldırıldı. Öğrencilere hastanede yapılan tahlillerde gıda zehirlenmesi teşhisi konulmasının ardından İl Tarım Müdürlüğü ekipleri oteldeki yemeklerden ve sudan numune aldı. Numunelerin yarın incelenmek üzere laboratuvara gönderileceği öğrenildi. Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

“OTELDEN ŞİKAYETÇİ OLDUK”

Bolu İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, olayla ilgili soruşturma başlattı. Öğrencilerin aileleri haberi alarak kentteki hastanelere gelip, çocuklarının durumu hakkında bilgi aldı. Otelde kalan yeğeninin rahatsızlandığını öğrenerek hastaneye gelen Yeliz Varan, yeğeninin yediği tavuktan dolayı bu hale geldiğini öne sürerek, "Yeğenim seminer için gelmişti. 2 günlük programları vardı. Fakat bugün aldığımız haber üzerine akşam saatlerinde mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye geldi. Yaklaşık 60 öğrencinin burada olduğunu söylüyorlar. Otelin ciddi sorumsuzluğu. Otelden şikayetçi olduk. Çünkü gıda zehirlenmesi olarak belirttiler. Çocukların çoğu tavuk yediklerini söylüyorlar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128