banner120

Kovalamaca sonrası bakın neler ortaya çıktı

Bolu’da hırsız ve polis kovalamacasının ardından bakın neler ortaya çıktı. Zanlıların arabasında yapılan aramada uyuşturucu maddeler, bıçaklar ve evlerde yapılan hırsızlık olaylarında kullandıkları özel kapı açma aparatları bulundu. Zanlıların birinin 60 diğerinin ise 35 hırsızlık olayından sabıkası bulunduğu ortaya çıktı. Her iki zanlıda tutuklanarak cezaevine konuldu.

 Kovalamaca sonrası bakın neler ortaya çıktı

Haber: Kasım ŞAHİN

 Bolu’da Kurban bayramı öncesi hırsızlar ile polis arasında kovalamaca yaşanmış ve olayda mermilerin havada uçuştuğu kovalamacada hırsızların kullandığı aracın sol arka lastiği polis tarafından mermiyle patlatılmış, lastiği patlayan araç öğrenci servisine çarparak durabilmişti. İki azılı hırsız tekrar kaçmaya kalkışırken polisler tarafından yakalanıp gözaltına alınmasıyla birlikte, mahalle sakinleri havada uçuşan mermilerden dolayı büyük panik yaşamışlardı.

Olay Kurban Bayramı öncesi Borazanlar Mahallesinde saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Düzce ilinde 5, Bolu’da ise 4 ayrı evden hırsızlık yaptığı tespit edilen iki hırsızın kiraladıkları 06 RJ 411 plakalı araçla Bolu istikametine kaçtığı ihbarını alan Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu’nun Şahinleri hemen harekete geçerek D-100 Karayolu üzerinde tertibat aldılar. Aracı düzce istikametinden Bolu’ya girişini gören ekipler içersinde iki hırsızın bulunduğu araca dur işareti yaptılar.

Yapılan dur işaretine rağmen durmak yerine kaçmaya kalkışan hırsızlar arasında müthiş bir kovalamaca başladı. Asayiş Şubesinin deneyimli şahinleri havaya ateş etmeye başladılar. Buna rağmen hırsızlar kaçmaya devam ederek Borazanlar Mahallesi Bozkurt sokağa giriş yaptıkları an tecrübeli polisler bu seferde kaçan aracın sol arka lastiğine ateş ederek lastiği patlattılar.

Lastiği patlayan hırsızların aracı bu seferde bölgeden geçen bir boş okul aracına çarparak durdu. Yakalanacaklarını anlayan iki hırsız yaya kaçmaya kalkışınca bölgeyi kuşatan polisler tarafından yakalanarak kelepçelendiler. Yapılan sorgulamalarda Düzce ilinde 5 ve Bolu’da 4 ayrı eve girip hırsızlık yapan Olcay Güler ile Abdullah Ekici olduğu belirlendi. Gözaltına alınan her iki zanlı daha sonra İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesine getirilerek sağlık kontrollerinden geçirildiler. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştı.

Asayiş Şubesi’nin deneyimli ve başarılı Şahinleri Düzce ile ilimizde evden hırsızlık olayına karışan Olcay Güler ile Abdullah Ekici’yi çapraz sorgulamaya alarak 9 hırsızlık olayını aydınlattılar. Şahısların kullandıkları aramada ise herkesi şaşkına çeviren bir çok suç aleti ile uyuşturucu madde bulundu. Aramalarda, 4 gram esrar, 30 gram captagon sentetik uyuşturucu madde, 2 adet sustalı bıçak, bir adet kasatura, kapı açmada kullanılan özel aparatlar, 1 adet çalıntı TV bulundu. Ayrıcı Olcay Güler’in 60 ve Abdullah Ekici’nin ise 35 hırsızlık olayından sabıkasının bulunduğu da tespit edildi. Her iki zanlıda çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124