KÖYDES YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ

2014 yılı KÖYDES Yatırımları Değerlendirme Toplantısı Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları başkanlığında yapıldı.

 KÖYDES YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları Başkanlığında yapılan 2014 yılı KÖYDES Yatırımları Değerlendirme Toplantısı’na Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, ilçe Kaymakamları, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli ve bazı daire müdürleri katıldı.

Yapılan değerlendirme toplantısında Vali Zahteroğulları’na ilçe Kaymakamları tarafından ilçedeki çalışmalar ile ilgili bilgiler verildi. Kaymakamlar, 1. ve 2. Kat asfalt çalışmaları, su ve kanalizasyon çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Köy içlerine yapılan asfaltlama çalışmaları konusunda değerlendirmelerde bulunan Vali Zahteroğulları, köy içlerinde tarımsal faaliyetlerin olduğu yerlerde asfaltlama çalışmasının yararlı olmadığını dile getirdi. Köy içine asfalt atıldıktan sonra su ve kanalizasyon gibi çalışmalarda asfaltın söküldüğü ve sonradan yine masraf yapılarak asfaltın yeniden yapılması gibi bir durumun olduğunu aktaran Vali Zahteroğulları, buraların artık kilit parke taşı ile döşenmesi gerektiğini ifade etti. Bu döşenecek parkelerin kaliteli olmasına dikkat etmeleri gerektiğini de Kaymakamlara aktaran Vali Zahteroğulları, “Parke taşların ucuzuna yönelmeyelim. Kaliteli olanlarını bulalım ve köy içlerimize bu parke taşlardan döşeyelim. Bundan sonraki planlamalar buna göre yapılsın” dedi.

Gerek İl Özel İdaresi gerekse KÖYDES çalışmalarında coğrafi ve mevsimsel koşullar göz önüne alınarak yapılması gerektiğini söyleyen Vali Zahteroğulları, sıcak asfalt çalışmaları, içme suyu tahsislerinde yeterli, sağlıklı ve temiz olması, içme suyu depolarının hijyeninin her zaman kontrol edilmesi, içme suyu hatlarındaki boruların temizlenmesi gibi konuların öncelik olduğunu kaydetti. Köy kanalizasyon yapımların da doğal arıtma yapımının önemli olduğunu kaydeden Vali Zahteroğulları, çevre temizliği bakımından bu konuda hassas olunmasını istedi.

İl Özel İdare ve KÖYDES tarafından yapılacak yatırım tekliflerinin  İlçe Kaymakamları ve ilçenin İl Genel Meclis üyeleri tarafından müşterek belirlenmesi ve tutanakların verilmesi talimatını da veren Vali Zahteroğulları, bu şekilde çalışmanın daha programlı olacağını kaydetti.

Yapılacak yatırım ve çalışmaların doğru planlama ve zamanında yapılmasının da önemini söyleyen Vali Zahteroğulları, şimdiye kadar yapılan çalışmalarda emeği geçen İl Genel Meclisi üyeleri, İl Özel İdaresi çalışanları ve Kaymakamlara da teşekkür etti.

Toplantının devamında ise İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, Özel İdare yatırımları hakkında bilgiler aktardı. 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER