Köye inen aç ayı 4 ördeği yedi…

Dörtdivan Yayalar Köyüne evvelki gün sahurdan sonra ayı indi. Bir Kümesi basan ayı dört ördeği yedi. Yapılan gürültü üzerine ayı geldiği yoldan dağa kaçtı. Ayının 2 metre boyunda olduğu ifade edildi.

Köye inen aç ayı 4 ördeği yedi…

YAYALAR KÖYÜNÜNE AYI İNDİ

Dörtdivan Yayalar Köyünün evvelki gün sahurda ağır misafiri vardı. İki metre boyunda ki ayı Yayalar Köyüne inerek, kümes bastı kümes de bulunan ördeklerden dördünü yedi. Fark edilen ayı gürültü üzerine geldiği yoldan dağa kaçtı.

Edinilen bilgiye göre evvelki gün sahurdan sonra komşusunun kümesinden sesler geldiğini duyan Köyün İmam Hatibi İbrahim Devrim karşısında 2 metrelik ayıyı görünce şok yaşadı. Bir anlık panik ve şoku atlatan imam bağırmaya başlayınca gürültüyü duyan ayı geldiği yoldan dağa kaçtı.

Konu ile ilgili görüştüğümüz Yayalar Köyü İmam Hatibi İbrahim Devrim şunları söyledi; “Sahur sonrasıydı. Evimizin arkasında bulunan komşumuz Osman Karahan’ın bahçesinde bulunan kümesten gürültü ve hayvan sesleri gelmeye başladı. Çıkıp balkondan baktığım da karşımda 2 metrelik kocaman ayı duruyordu. Önce beni fark etmedi. Ben bağırmaya başlayınca fark ederek, geldiği yoldan dağa kaçtı. Gün ağarıp komşumuz Osman Karahan ile kümese baktığımızda dört ördeğin yediğini fark ettik. Gürültümüz duyduğundan fazla bir zarar veremeden kaçmıştı” dedi.

Ayı köyde ve Dörtdivan da günün konusu olarak gündeme oturdu. Köylüler arasında; “Bakın kimseye kısmet olmaz mübarek günde Ayı Sahura gelmiş. Bir akşamda İftara gelecekmiş. Ama kime kısmet bilemiyoruz” diyerek espriler yapıldı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2015, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128