Köylü yolu kapattı, sözünü almadan açmadı

Bolu’nun Çaygökpınar köyünde yaşayan vatandaşlar köy yollarının yıllardır yapılmamasından dolayı yol kapatma eylemi yapıyor. Köyde bulunan taş ocağına giden yolu kullanan kamyonlardan şikayetçi olan köylüler yolun yapılacağı sözünü alana kadar eylemlerine devam edeceklerini söylediler. 1 saat süren eylem belediye yetkililerinin olay yerine gelmesiyle son buldu.

Köylü yolu kapattı, sözünü almadan açmadı

Haber: FARUK ÇİDEM

Bolu’da Çaygökpınar köyünde yaşayan köylüler bugün sabah saatlerinde yol kapatma eylemine başladılar. Köylerinde bulunan taş ocağına giden kamyonlardan şikayetçi olan köylüler, yıllardır yetkililer tarafından vaad edilip yapılmayan yollarının yapılmasını istiyorlar. Dar olan köy yollarından geçen kamyonların tehlike saçtığını söyleyen köy muhtarı Ziya Turan; “Buradan Ovavüdüzü’ne kadar 2800 metre yolun asfaltlanması için eylem yapıyoruz. 2.5 seneden beri özel idareye verdiğimiz dilekçelere bir cevap alamadık. Gelip yetkililer bize yolun en kısa zamanda yapılacağına dair söz verirse eylemimizi sonlandıracağız” dedi.

DARBEYİ ÖNLEDİK BUNU DA ÖNLERİZ…

Can güvenliklerinin olmadığını ve araçlarının da yollarda oluşan çukurlardan dolayı sürekli arızalandığı belirten Hayriye Öztürk; “Bu yol yüzünden araçlarımızla gidemez olduk. Bu yolun yapılmasını istiyoruz. Yeter artık. Bu kamyonlar yüzünden çocuklarımızı, hayvanlarımızı dışarıya çıkaramıyoruz. Kamyon şoförleri sigaralarını yakıyorlar, teyplerini de açıyorlar, yanlarından kim geçiyor bakmıyorlar. Kaç kez kendimizi yolun kenarına atarak kurtulduk. Biz darbeyi önlemiş insanlarız bu sorun çözülene kadar da yolu açmayacağız” şeklinde konuştu.

1 SAATİN SONUNDA EYLEM SONLANDI

Köy sakinlerinin, belediye ile İl Özel İdaresi ve özel şirketlerin kullandığı taş ocağı yolunu kapattığı bilgisini alan belediye başkan yardımcısı Ekrem Çetinkaya, Fen İşleri Müdürü Necmi Arman ile birlikte olay yerine geldi. Köy yolunu kapatan vatandaşlarla konuşan ve sorunlarını dinleyen Çetinkaya ile Arman, ilerleyen günlerde yapılacak olan iş planlaması ile birlikte Çaygökpınar köyünün yolunun da yapımına başlanacağını dile getirerek, Ağustos ayının başından itibaren iş makinelerinin söz konusu yolda çalışmaya başlayacağı sözünü verdi. Yetkililerden sözü alan köylüler eylemlerini sonlandırdılar.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 14:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal kemal
kemal kemal - 4 yıl Önce

bu köylüler o tozdan külden ve hergün kaybolan orman ve ağaçlardan rahatsızlık duymazlarmı hiç.hiç şaşırmadım çünkü bu köylüler için ormanların bir gram önemi olmaz.kesip yakmayı ve satmayı iyi becerirler.yolu bu kadar düşüneceğinize arkanızdan gelen tehlikeyi düşünün.toprak kaymaları ve sel gibi.o taş ocakları orada olduğu müddet nasıl bir yol bekliyorsunuz.beton mu dökecekler.iki gün sonra yine bozulur o yollar.taş ocaklarını durdurun.başka kayna bulunsun bolunun ormanları ziyan olmasın

Fatih Tatar
Fatih Tatar - 4 yıl Önce

o taş işi durmaz ise o köylerimizi ne yazıkki felaketler bekliyor.köylü yolu olsrak görmüş asıl görmeleeri gereken arkalarında hergün kaybolan ormanları ve dağları.hazırlanın yarın sel vs olursa yol hepinizi kurtarır

aziz cetin
aziz cetin - 4 yıl Önce

helal olsun halk böyle olacak hak aramasını bilecek
biz varsak onlar var biz yoksak onlarda yok

Asd asde
Asd asde - 4 yıl Önce

anlamıyorum ağır araç geçiyor nasıl bir yolistiyorlar kamyonetlere yeni güzargah isteseler daha mantıklı

SIRADAKİ HABER

banner128