Köylüden AKP’ye Uyarı!

Bolu Köylere Hizmet Götürme birliğinin encümen üyelikleri seçimlerini beklendiği gibi AK Partili il genel meclis üyeleri kazandı. CHP’nin 23 olan oyunu 46’ya çıkarması ise Bolu köylüsünün yerel seçimler öncesinde AK Partiye uyarısı olarak nitelendirildi.

Köylüden AKP’ye Uyarı!
 Bolu Köylere Hizmet Götürme birliğinin encümen üyelikleri seçimleri kıran kırana geçti. Yönetmelik gereğince birlik encümenine il genel meclisi üyelerinden 2 Asil ve bir yedek Merkez muhtarlardan ise 2 Asil ve 1 yedek üye seçiliyor. Oturumda Ak Partili İl genel meclisi üyelerinden Taner Laçin ve İlhan Serçe aday olurken CHP’den de Erdal Tombak birlik encümeni için aday oldu. Kültür sitesinde gerçekleştirilen Bolu Köylere Hizmet Götürme birliğinin toplantısında Taner Laçin 70, İlhan Serçe 76 oy alırken CHP’li İl genel meclisi üyesi Erdal Tombak ise 46 oyda kaldı. Geçen yılki seçimlerde hüsrana uğrayarak 23 oy alan CHP’li il genel meclis üyelerinin oylarını 46’ya çıkarmaları Bolu köylüsünün AK Partiye uyarısı olarak değerlendirildi. Seçimlerde Bolu merkez’de muhtarlık görevini icra eden 112 muhtarın büyük bir bölümünün oy kullandığı görüldü. CHP cephesi toplantıya Belediye başkan aday adayları olan Yüksel Ceylan, Cahit Çıngı başta olmak üzere İl başkanı Fügen Kara, Eski merkez ilçe başkanı Cemal Özsoy, Eski il başkanlarından Mehmet Karakaşoğlu gibi isimlerle katılırken AK Partinin toplantıya Merkez ilçe başkanı Erol Özak ve il genel meclisi üyeleriyle katılması dikkat çekti. Geçen yıl yapılan seçimde CHP’li İl genel meclis üyesi merhum Sabahattin Öztürk’ün 23 oy alması CHP’de büyük bir şok yaşanmasına neden olmuştu. Bu yıl işi sıkı tutan CHP kanadı Tombak’ın geçtiğimiz Cuma günü adaylığını açıklamasına rağmen oylarını iki katına çıkarmasıyla teselli buldu. Bu durum Bolu köylüsünün yerel seçimler öncesinde AK Partiye uyarısı olarak nitelendirildi. Seçimlerde 76 oy alan Dursun Cantürk ile 79 oy alan Fikret Özen Birlik encümenine seçilen muhtarlar oldular. İsmail Özer ise 23 oy alarak yedek üye olma sıfatını kazandı.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2013, 20:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilhan serçe
ilhan serçe - 7 yıl Önce

bu haberi yapan arkadaşa teşekkür ediyorum not yanlışlık chp geçen yıl 43 oy almıştı buradan sabahattin öztürk abimide rahmetle anıyorum hakkını yemesinler teşekkürler

SIRADAKİ HABER