Koyun Ve Keçilerde Elektronik Kimliklendirme Dönemi Başlıyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan küçükbaş hayvan küpelemesi ve kayıt altına alınması işlemleri artık elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Konu ile ilgili olarak Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda personele eğitim toplantısı düzenlendi.

Koyun Ve Keçilerde Elektronik Kimliklendirme Dönemi Başlıyor

Haber: Kasım ŞAHİN

Küçükbaş hayvanların küpelenerek kayıt altına alınması için kullanılacak olan el terminallerinin nasıl çalıştığı ve kullanıldığı ile ilgili olarak bilgilendirmeleri Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünde görevli sistem sorumluları tarafından sunuldu.

  Koyun ve Keçilerin Elektronik Olarak Kimliklendirilmesi ve Kaydı Projesi, Bakanlığımızın hayvan hastalıklarının kontrol altına alınması ve gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla yürüttüğü en yenilikçi projelerden biridir. Projenin; Elektronik Küpe Tedariği, El Terminali Tedariği ve Eğitim –Bilgilendirme -Bilinçlendirme Teknik Yardımı  olmak üzere üç bileşeni bulunur. Proje,  aynı zamanda Avrupa Birliği’ne uyumlu, sağlıklı ve güvenilir verilere dayanan kayıt sisteminin güçlenmesini hedeflemektedir.

Ayrıca toplantıda İlçe Müdürlüklerimizde göreve yeni başlayan Veteriner Hekimlere çalışmalarına yardımcı olacak Türkvet, E-ıslah ve Koyun Keçi kayıt sistemi hakkında eğitim verildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2016, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128