“Küçük bir kan, kurtaracak bir can!”

Bolu’da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan, sağlığına kavuşmak için uygun donörün bulunacağı günü bekliyor. Bolu Ülkü Ocakları küçük Zeynep için bir organizasyon gerçekleştirerek kan bağışında bulundular.

“Küçük bir kan, kurtaracak bir can!”
HABER: OKAY ÖZCAN

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil gerçekleştirdikleri organizasyonla ilgili şunları söyledi; “Bildiğiniz üzere 3 yaşında daha hayatının başında elim bir rahatsızlığa yakalanan küçük Zeynep Gülcan için Türkiye genelinde kampanya başlatılmıştır. Küçük Zeynep’in yerinde bizim çocuklarımızın da olabileceğini düşünerek Bolu halkının hatta bütün Türk halkının duyarlı olmasını temenni ediyoruz. Bizler de bu kampanyaya destek vermek amacıyla,  Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı Sosyal Faaliyet Birimi olarak bu bugün burada bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz.

Zeynep kardeşimiz bu elim hastalıkta sadece bir semboldür, ne yazık ki bu hastalığın pençesinde daha nice Zeynep kardeşlerimiz vardır. Bizlerin buradaki küçük bir kan örneği bu hastalığa yakalanan diğer kardeşlerimize de umut olacaktır. Verilen kan örnekleri sayesinde Kızılay aracılığı doğrultusunda diğer hasta Kardeşlerimize de ulaşacağız, onlara umut, çare olmaya çalışacağız. Başta Zeynep Gülcan olmak üzere tüm hasta kardeşlerimize Allahtan acil şifalar, ailesine de sabırlar diliyoruz.”


Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128