Küçük kız okula giderken kayboldu

Kardelen meydanında, sırtında okul çantası bulunan 7 yaşlarında Suriye uyruklu olduğu öğrenilen bir kız çocuğu vatandaşlar tarafından bulundu. Asayiş Ekiplerine teslim edilen küçük kız çocuğunu polis amcaları teselli etti.

Küçük kız okula giderken kayboldu
HABERİN GALERİSİ
POLİ ÇOÇUK

POLİ ÇOÇUK

Haber: Kasım ŞAHİN

Sabah saatlerinde Kardelen meydanında sırtında okul çantası bulunan küçük kız öğrencinin ağladığını gören duyarlı vatandaşlar, çocuğa sahip çıktılar. Bir müddet çocuğun yakınlarını bekleyen duyarlı vatandaşlar, kimsenin gelmediğini görünce durumu 155 Polis İmdat hattındaki görevlilere bildirerek yardım istediler. Olay yerine gelen Asayiş Ekipler Amirliğine bağlı polisler Kardelen Meydanına gelerek, soğuktan üşüyen küçük kız öğrencisini ekip otosuna bindirerek, önce ısınmasını sağladılar ve sonra da gözyaşlarını silip, teselli etmeye çalıştılar. Küçük kıza baba şefkati gösteren polis memuru İlhami Arfat’ın bu tutumu, görenler tarafından takdirle karşılandı.

Asayiş ekipleri daha sonra kaybolan çocuğun teslim alınması için Çocuk Şube ekiplerinden destek istediler. Soğuk havada kaybolan minik Suriyeli kız çocuğu polis amcalarının ellerinden tutarak Çocuk Şubesine götürüldü ve ailesinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129