Küçük öğrenciler mektupla dostluk köprüsü kurdular

Bolu Karaköy TOKİ İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri ile Mersin Bil Koleji 3/A sınıflarının 15’er öğrencileri, mektupla dostluk köprüsü kurarak güzel bir başarıya imza attılar.

Küçük öğrenciler mektupla dostluk köprüsü kurdular
HABERİN GALERİSİ
çocuk

çocuk

Haber: Kasım ŞAHİN

Yıllar önce sevdiklerimizle, dostlarımızla, arkadaşlarımızla, anne ve babalarımızla haberleşmek için kullandığımız mektup artık günümüzde unutuldu. Özellikle ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrenciler mektubun ne olduğunu unuturken, çocuklar çağın hastalığı olan bilgisayar, internet teknoloji kurban giderken, her iki okulun sınıf öğretmenleri Gül Yılmazdemir ile Firdevs Ayata Çatoğlu, öğrencilerine önderlik yaparak, mektubun ne olduğunu göster ve o duyguyu yaşatmak için ön ayak oldular.

Her iki okulun sınıflarında öğrenim gören 15’er öğrenci, karşılıklı olarak birbirlerine mektup göndererek, yaşadıkları illerin kültürel ve tabiat alanları hakkında da bilgi aktarımında bulunma imkanı da buldular. Karaköy TOKİ 3/B sınıfının sınıf öğretmeni Gül Yılmazdemir; “Öğrencilerimize sadece derler değil, hayatın içerisinde olan bazı duyguları da yaşatmak istedik. Bil Kolejinin 3/A sınıfı öğretmeni meslektaşım Firdevs Ayata Çatoğlu ile birlikte böyle bir farkındalık yaratmak istedik. Öğrencilerimize bizde unutulmaya yüz tutmuş olan mektup yazmayı yeniden canlandırmak, o günleri yaşamak ve yaşatmak adına, öğrenciler arasında mektup alışverişini sağlayıp, birbirlerinden uzak olmalarına rağmen mektupla birbirlerinin hatırlarını sormak istedik. Bunda da başarı olduk. Öğrencilerimiz, mektup olayına çok güzel baktılar ve bu konuda başarı da sağladılar. Hem bizler hem de öğrencilerimiz çok mutlu oldu” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 01:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129