Küçük öğrencilere süt büyüklere ise tavuklu pilav, ayran

Miraç Kandili dolayısıyla Bolu Belediyesi tarafından halka yemek ikramında bulunuldu. Etkinlikte yemek tezgâhının başına geçen ve başına da aşçı kepi takan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, halkın kandilini kutlayarak etli pilav ve ayran dağıttı. Bu sırada bölgeden geçen minik öğrencileri de gören Başkan Yılmaz öğrencileri davet ederek onlara da süt ikram etti.

Küçük öğrencilere süt büyüklere ise tavuklu pilav, ayran

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi, Miraç Kandili nedeniyle vatandaşlara etli pilav, ayran ikramında bulundu, ilköğretim öğrencilerine ise süt dağıtıldı. Belediye meydanında öğle saatlerinde yapılan ikrama halk büyük ilgi gösterirken, yemek tezgâhının başına geçen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, aşçı kepi takarak halka etli pilav ikramında bulundu. Yemek ikramı ile vatandaşın kandilini kutlayan Başkan Yılmaz’a, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da eşlik ederken, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı imarethanede pişirilen etli pilav ise kısa sürede tükendi.

Yılmaz: “Ülkemizdeki birlik ve beraberliğimizi bozdurmasın”

Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz, yemek dağıtımı sonrası açıklamalarda bulunarak Miraç Kandili’nin Müslümanlar için çok önemli olduğuna söyledi. “Tabi böyle bir günü kutlarken içinde bulunduğumuz İslam âleminin durumunu da düşünmek durumundayız” diyen Yılmaz, İslam coğrafyasının en sıkıntılı dönemini yaşadığını, Türkiye’nin de İslam âleminin merkezi konumunda olduğuna dikkat çekti. Devamında terörle mücadeleye değinen Başkan Yılmaz, “Ülke olarak 40 yıldır da terörle mücadele ediyoruz. Şuan ölüm kalım mücadelesi veriyoruz, polisimiz, askerimiz, korucumuz şehit oluyor. Ülkemiz, milletimiz ise sabırla oradaki problemin çözülmesini bekliyor. İnşallah idrak ettiğimiz Miraç Kandili ülkemizin ve İslam âleminin yaşadığı sıkıntıların çözümüne vesile olur. Rabbim ülkemizdeki birlik ve beraberliğimizi bozdurmasın. Tekrar şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, ülkemizi kan gölüne çevirmek isteyenlere fırsat vermesin. Bolumuzun, ülkemizin ve ümmet-i İslam’ın kandilini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128