Küçük Tuğçe bu seferde kitap kampanyasında…

Bolu 50. Yıl Ortaokulu 5/C sınıfı öğrencisi Tuğçe Çakırca, Türkçe öğretmeni Mehmet Gedik tarafından verilen ödevini yapmak için Vali yarıdmcısı Ömer Eru ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu’nun kapısını çaldı. Küçük öğrenci kitap okumak ve kitap sevmek konusunda belirlenen 14 soruyu Vali Yardımcısı Eru ile Müdür Çavuşoğlu ile birlikte makamında cevaplandırdılar.

Küçük Tuğçe bu seferde kitap kampanyasında…
HABER:Kasım ŞAHİN

Ödevini yapmak için canla başla çalışan küçük Tuğçe ilk olarak Bolu Vali Yardımcısı Ömer Eru’nun kapısını çaldı ve birlikte cevaplandırdılar. Küçük Tuğçe’nin ödevini ilk olarak kendisiyle yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Vali yardımcısı Eru, “Küçük yaşlarda çocuklarımızın kitap sevmesi ve kitap okuması yönünde yapılan bu tür ödevler çok önem taşıyor. Kitap okumak önce aileden sonra da öğretmenlerden gelen talepler doğrultusunda çocuklarımıza aşılanması çok güzel. Bende 50. Yıl Ortaokulunun kütüphanesine birkaç kitap bağışlamanın mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu. 

İkinci olarak Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu’nun makamında gerçekleştirilen ödev sonrası küçük öğrenci Tuğçe Çakırca ile yapılan koyu sohbetin sonrası Müdür Çavuşoğlu, ödev sonrası okul kütüphanesine bağışlanmak üzere 10 adet kitabı imzalayarak hediye etti. Çavuşoğlu, verilen ödevin çok anlamlı ve amacının da çok güzel olduğunu belirterek, “Öğretmenimiz öğrencilerimizin kitap okuması için çok güzel bir ödev vermiş ve küçük öğrencimizde bu ödevi yerine getirmek için yoğun çalışma içersine girmiştir. Amacı çok güzel olan ödev sonrası benimde 50. Yıl Ortaokulu kütüphanesine bir katkımın olmasından onur duydum” diye konuştu.

Çavuşoğlu, 10 adet kitabın yanı sıra küçük öğrenci Tuğçe’nin şahsına birde dolma kalem hediye etti. Ödevini başarılı bir şekilde tamamlayama çalışan Tuğçe Çakırca, “Öğretmenimizin verdiği ödev sayesinde ben de büyük bir kitap okuma hevesi başladı. Ödevi yaptığım kişilerden birde kitap almak gerçekten çok güzel. Okulumuzun kütüphanesi bu ödev sayesinde dolu dolu olacak” dedi.


Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128