Küçük Tuğçe’den “Bolu Trafik Gazetesi”

Bolu İzzet Baysal 50. Yıl Ortaokulu 5.’inci sınıf öğrencisi Tuğçe Çakırca büyük bir başarıya imza atarak 6 sayfadan oluşan tamamı renkli Bolu Trafik Gazetesi çıkarttı. Türkçe öğretmeninin verdiği ödevi başarıyla tamamlayan küçük Tuğçe hazırladığı renkli gazetenin birer örneğini Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakkı Hakkı Kaynak ve Ekipler Amiri Serhat Atalay’a hediye etti. Küçük Tuğçe’nin çıkarttığı bu özel gazete Bolu İl Emniyet Müdürlüğü resmi sitesinde de yayınlandı.

 Küçük Tuğçe’den “Bolu Trafik Gazetesi”

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Geçtiğimiz yıl İzzet Baysal 50. Yıl İlkokulu 4’ünü sınıfında öğrenim görürken sınıf öğretmeni tarafından verilen gazete çıkartma görevini başarıyla yapmış ve 4 sayfalık ailesini tanıtan siyah beyaz gazetenin ardından bu başarısını biraz daha ilerleterek yeni bir başarıya imza atmış oldu. Türkçe  öğretmeni tarafından trafik konulu bir gazete çıkartması istenen küçük Tuğçe, bir haftalık çalışma sonrası Bolu’da ilk defa “Bolu Trafik Gazetesi” çıkartma unvanına da sahip oldu.

Gazete çıkartma ödevini yapabilmek için hemen çalışmalara başlayan Tuğçe Çakırca ilk olarak İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’dan randevu alarak kendisiyle tanışma fırsatı bulduktan sonra ödevini anlattı. Müdür Kızılkaya, önce çıkartacağı gazeteden dolayı küçük öğrenciye tebrik ederek hemen çalışma ortamı için her türlü desteği verdi ve gazete için ilk röportajı verdi.

Küçük Tuğçe, Trafik Tescil Şube Müdürü Hakkı Kaynak’la da görüşerek kendisiyle Bolu’nun trafiği konusunda ikinci röportajını gerçekleştirdi. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü küçük Tuğçe için adeta seferber oldu. Haber ve gazete çıkartması için küçük öğrenciye trafik yeleğe, şapkası giydirilerek Ekipler Amiri Serhat Atalay ile birlikte, “Önce Yaya” projesi kapsamında uygulamaya katılarak gazetesi için bilgiler topladı.

Bir hafta boyunca 6 sayfalık renkli gazete çıkartmak için canla başla çalışan Tuğçe Çakırca dün gazetesini hazırladıktan sonra birer çıktısıyla birlikte soluğu Bolu İl Emniyet Müdürlüğünde aldı. Önce Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’yı makamında ikinci kez ziyaret etme imkanı bulan küçük gazetesi üzerini imzaladığı gazetenin bir örneğini Kızılkaya’ya, ardından Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakkı Kaynak’a ve ekipler Amiri Serhat Atalay’a hediye etti. İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, meslek hayatında ilk defa bir öğrencinin Trafik konulu renkli bir gazetenin çıkarttığını gördüğünü ve bundan dolayı da çok mutlu olduğunu dile getirdi.  Büyük bir başarıya imza atan Tuğçe Çakırca’nın gazetesi Bolu İl Emniyet Müdürlüğü resmi sitesinde yayınlandı. 


Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 19:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tamer ÖZKAN
Tamer ÖZKAN - 6 yıl Önce

öğrencimiz tuğçe'yi ailesini ve öğretmenlerini kutluyor,başarılarının devamını diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner128