Küçük Zeynep’e bir destekte CHP’den

Bolu’da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan’a uygun iliğin bulunabilmesi amacıyla kan bağışı yapılması için sosyal medyada seferberlik başlatılmasının ardından Bolu CHP teşkilatı da kampanyaya destek verdi. Başka Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, CHP Belediye eski Başkan adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Eda Bayraktar olmak üzere kök hücre icin kan bağışında bulundular. CHP İl Başkanı Kazım Karsu, Kadın Kolları Başkanı Zühal Işın ve Beledi Meclis ile İl Genel Meclis üyeleri de bağışta bulunanları yalnız bırakmadılar.

Küçük Zeynep’e bir destekte CHP’den
Haber: Kasım ŞAHİN

Kızılay Kan Merkezine gelerek kök hücre için kan bağışında bulunanlar adına kısa bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Kazım Karsu, “Zeynep kızımıza destek için geldik. Zeynep canımıza can vermeye geldik. Zeynebi hayata tekrar döndürmek için uğraş verecekler” dedi.

YIKILMAZ’DAN AYETLİ AÇIKLAMA

Krasu’dan sonra söz alan CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz’dan da ayetli bir açıklama geldi. Yıkılmaz şunları söyledi; “Ramazana bir kaç gün kala Zeynep kızımıza elimizden gelen ne varsa parti olarak yapma adına çevremizdeki insanlar olarak buradayız. Yüce Mevla Kuran-ı Kerimde şöyle der bana her ne şekilde gelirseniz gelin af ve mafireti vardır der. Ama bir tek kul hakkı ile gelmeyin der. Burada Zeynep’in bütün insanlar üzerinde hakkı var. En doğal olan yaşama hakkı. O neden ile Zeynep’e dilerim ki Bolu’dan uygun bir donör çıkar. Bir hemşehrisi olarak bizler onun hayatını devam ettirmesini sağlarız. Zeynep kızımızın düğününü de yaparız hep birlikte mutlu mesut yaşamasını sağlayabiliriz. Bu anlamda da bu insanlık vazifesidir. Burada Bolu müftümüze, rektörümüze büyük iş düşüyor. Belediye Başkanımıza, valimize büyük iş düşüyor. Sadece iki çift emir ile mahiyetindeki memurlarını amirlerini buraya yönlendirebilirler. Bu ancak daha çok kan örneği verilerek elde edilebilecek bir sonuç. O nedenle azıcık vicdanı kanaati olan, vicdani rahatsızlığı olan her insanın Zeynep adına sadece beş dakika ayırmasını diliyorum” diye konuştu. Partililer daha sonra form doldurarak kan bağışında bulunurken Kadın Kolları Başkanı Işın’da bağışta bulunanlara şeker ikram etti. 


Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128