Küçük Zeynep’e Trafikçi Amcalarından Büyük Destek

Bolu'da, kemik iliği hastası 3 yaşındaki kızı Zeynep Gülcan'ın iyileşmesi ve gerekli kanın bulunması için Bolulu vatandaşlar seferber olurken, bir destek de Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görev yapan personelden geldi. Başta Şube Müdürü Hakkı Kaynak olmak üzere 43 personel küçük Zeynep’e yardımcı olmak için kan bağışında bulundular. Kızılay Bolu Şube Başkanı Dr. Hüseyin İka’da bağış kampanyasında trafik polislerden kan aldı.

Küçük Zeynep’e Trafikçi Amcalarından Büyük Destek
Haber: Kasım ŞAHİN

Kemik iliği hastalığına yakalanan ve bu güne kadar gerekli kanın bulunmaması küçük kızın her geçen gün ömründen giderken bu konuya duyarsız kalmayan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görev yapan trafik polisleri toplu halde Türk Kızılay Şubesine giderek tek tek kan verdiler. Trafikçilerin yaptığı bu örnek davranışın ardından tüm emniyet mensupları da önümüzdeki günlerde kampanyaya destek verecekleri öğrenildi.

 Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakkı Kaynak, Trafik polisleri olarak küçük Zeynep’in hayatta kalabilmesi için ellerinden geleni yapmak olduğunu belirterek, “Bir insanın hayatını kurtarmak kadar güzel bir şey yoktur. Hele bu insan küçük bir çocuksa önemi daha da artıyor. Trafik ekipleri olarak destek vermek istedik ve 43 personelimle birlikte toplu halde bağışta bulunmaya geldik. İnşallah bizlerin verdiği kan küçük Zeynep’in hayatını kurtaracak kan olur. Hepimiz oruçluyuz ama yaptığımız araştırmada verilen kanının orucu bozmadığını öğrendik ve bu hayırlı ayda hayır işlemeye karar verdik. Tüm personelime kan bağışlarından dolayı teşekkür ederim. Polis her zaman ihtiyaç sahibi olan vatandaşın yanındadır ve hep de yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Kan bağışı sırasında Türk Kızılay Bolu Şube Başkanı Hüseyin İka’da trafik polisleriyle yakından ilgilenip, kan alma işinde yardımcı oldu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2015, 10:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
vedat
vedat - 5 yıl Önce

bolunun gurur tablosu trafikşiler allah razı olsun herkez duyarlı olması dileklerim ile...b

SIRADAKİ HABER

banner128