KUL, MHP’ye yüklendi

Saadet Partisi Bolu İl Teşkilatı dün milletvekili aday adaylarıyla basın mensuplarının karşısına geçti. Sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelen SP Bolu il teşkilatı 7 Haziran’da vekil olmak için yarışan adaylarını tanıttı.

 KUL, MHP’ye yüklendi

HABER: FARUK ÇİDEM

Basın toplantısında açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Karagöz, özellikle hükümete ekonomiyle ilgili eleştiriler yöneltti. Karagöz, ittifak sayesinde barajı aşacaklarını söyleyerek “Bizim davamızda kimse kendisi için yaşamaz. Herkes kardeşi için yaşar. Biz siyaset, Allah rızasıyla yapıyoruz. İnsanlığın kurtuluşu ancak İslam ile mümkündür. İslam aleminde Arap baharının hiç gelmeyişi; bunun yerine zulüm, kan ve gözyaşının oluşu, işsizliğin yüzde 11,3’lere gelişi, işsiz sayısının son bir yılda 454 bin artarak 3 milyon 259 bine çıkışı, dış borcun ise 3 gün içerisinde 20 milyon TL artması gibi. Bu ittifak sayesinde barajı geçeceğiz. Karşımızda baraj kalmamıştır, barajlar patlayacaktır. 7 Haziran seçimlerinde Meclis’e gireceğiz” şeklinde konuştu.

“LİDERLERİMİZ YAPTIKLARINI GÖNÜLLERE YAZDIRDILAR”

Karagöz’ün ardından sözü alan BBP İl Başkanı Mahmut Alan, Milli İttifak’ın hem Bolu’da hem de ülke genelinde bir heyecan oluşturduğunu söyleyerek “İnsanlar, yaptıklarını bilboardalara astırabilirler, kitaplara da yazdırılabilirler. Ama 2 kişi var ki birisi Necmettin Erbakan Hocamız, birisi de şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu. Yaptıklarını gönüllere yazdırdılar. Baraj sorununa halkımız takılı kalmasın. Genel olarak baraj sorunumuz kalmamıştır. Herkesin desteklerini bekliyoruz. Şu anki siyaset anlayışını tasvip etmiyoruz. İktidar, nasıl olsa iktidarız diye; muhalefet, Meclisteyiz, para alıyoruz diye yatıyor. Biz herkesin oylarına talibiz” ifadelerini kullandı. 

“KENDİLERİ KRAL ÇIPLAK DİYOR”

MKYK üyesi ve SP Bolu İl Temsilcisi Ahmet Kul da, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın partisiyle ilgili yaptığı özeleştirileri hatırlatarak “Sayın Arınç, birkaç gün evvel bir açıklama yaptı. 12 yıl içerisindeki israf karnemiz, maalesef kırıklarla dolu, eğer bu israfları yapmasaydık bugün bu milletten vergi almamıza gerek kalmazdı, demişti. Maalesef kendileri artık kral çıplak demeye başladı. İşte bu sebepten dolayı da Milli İttifakın kuruluşu önemliydi” dedi. 

“MHP ÜLKE YÖNETMEK İSTEMİYOR”

MHP’ye de ittifak için teklif götürdüklerini söyleyen Ahmet Kul, “Bu ittifak kurulmadan önce üçlü olsun güçlü olsun demiştik. MHP’ye de el uzatılmıştır. Ancak onlar buna sıcak bakmadı. Çünkü kendilerinin bu ülkeyi yönetmeye talip olmadıklarını biliyoruz. 7 Haziran seçiminde de bu üçlü ittifakla biz hükümeti kuracak konumdaydık. Ama Allah’ın izniyle TBMM’nin en güçlü grubunu biz oluşturacağız. Türkiye’nin her yerinde milli bir heyecan başladı. Her partiden destek, beklenenin üzerinde olmaya başladı. Bolu’da da durum böyle. En fazla çalışacağımız yerlerden biri Bolu olacak. Bolu’da da barajı aşacağız” dedi.

Kul, açıklamalarının devamında iktidarı asgari ücretliler konusunda, muhalefeti de hesap sormamakla suçlayarak “Biz, şunu hep soruyoruz. İktidar partisi mensuplarına, milletvekillerine ve adaylarına ‘Meclis’te 1000 liraya nasıl geçinilirin’ hesabını sorulmasını istiyoruz. İkincisi, mecliste grubu olan partilerin adaylarına da Meclis’te 1000 liraya nasıl geçinilirin hesabını niçin sormadınız? Bunun sorulması lazım. Meclis’te horoz dövüşü yapıyorlar, kayıkçı kavgası yapıyorlar. Birbirlerinden nemalanıyorlar. Bundan sonra her şey su yüzüne çıkacak; çünkü Milli İttifak var. Artık bu gidişatın yanlışlarına haykıracak, doğrunun yapılmasına vesile olacaktır” diye konuştu.  Ahmet Kul, sözü daha sonra Milletvekili Adaylarına verdi.

“BİZE BÜYÜK BİR EMANET BIRAKILDI”

Ahmet Kul’un konuşmasının ardından söz alan 3. Sıra adayı SP’li Muzaffer Boyacı, kendini tanıtarak şunları söyledi; “ Ben Gerede’de doğdum. Makine mühendisi olarak Ankara’da tahsilimi tamamladım. Gerede’de bir fabrikada 26 yıl görev yaptım. Daha sonra Karayolları’nda çalıştım ve oradan emekli oldum. Bize büyük bir emanet bırakıldı. İnşallah başarılı olacağız. Gerede’de gördüğüm kadarıyla herkes bu ittifaktan çok memnunlar.”

“BİZİM MECLİSİMİZDE ÖZERKLİK KONUŞALAMAYACAK”

Boyacı’nın ardından 2. Sıra Adayı BBP’li Mehmet Tan sözü alarak “Bu ittifaktan hem biz hem de vatandaşlarımız çok sevindi. Biz, Mücahitler ve Alperenler olarak Meclis’e gireceğiz. O Mecliste biz olmadığımız için şu an orada özerklik konuşuluyor. Biz oraya girersek bunu konuşamayacaklar. Milli İttifakın hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

“BİZİM DAVAMIZ HAK DAVASIDIR”

Son konuşmayı ise Milli İttifak 1. Sıra Milletvekili Adayı Veysel Çetinkaya yaptı. Çetinkaya, “Biz niye bu yollardayız, bu kadar üzerimize gelmelerine rağmen neden şu yuvayı terk etmedik? Bizim davamız, hak davasıdır. Yeryüzünde zulüm kalkıncaya kadar adil bir düzen kuruluncaya kadar, biz bu davanın yolundayız. 6 milyon asgari ücretli 949 TL alıyor. 7-8 milyon emekli de 1000 liranın altında maaş alıyor. Bir o kadar da işsiz var. Açlık sınırı 1400 lira. Bu zulümdür. Bunların karşısında Milli İttifakın Meclise girmesi gerekiyor. Gecemizi gündüzümüze katıp Milli İttifakı meclise sokmamız gerekiyor” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2015, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128