(KUM) salda kum temizliği

Bolu Belediyesi tarafından taşeron müteahhit firmaya verilen İzzet Baysal Caddesi’nin yapım işleri, kullanılan eksik ve kötü malzemeden dolayı şehre büyük zarar vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay yaptığımız “Kum” salda haberimizin ne kadar doğru ve gerçekçi olduğu ir kez daha gözler önüne serildi. Müteahhit firmanın yaptığı kötü işten dolayı Valilik binası önündeki zeminden kumlar fışkırmaya devam ederken Bolu Belediyesi Temizlik ekipleri ise çuvallar dolası kumu toplayıp araçlara yükleyerek bölgeden uzaklaştırdılar. Bu durumu gören vatandaşlar ise gördükleri manzara karşısında tepkilerini göstermekten geri kalmadılar.

 (KUM) salda kum temizliği

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

 Bolu’yu etkisine alan kar yağışının bitmesinin ardından İzzet Baysal Caddesi ve Kent meydanındaki çirkinliklerde tek tek ortaya çıkmaya başladı. Valilik binası önündeki alan ile İzzet Baysal Caddesinin bir çok alanında zeminin bozulması nedeniyle her yer (KUM)sala döndü. Hemen hemen her gün kumları temizlemek zorunda kalan Bolu Belediyesi Temizlik İşleri çalışanları bir ev yapacak kadar kumu toplamak zorunda kaldılar.

Hemen hemen her gün çuvallar dolası kumları toplayarak belediyenin kasalı aracına yükleyen bu manzarayı gören vatandaşlar, “Yapılan eksik işlerin sorumlusunu hep belediyeye yüklemenin yanlış olduğunu bir kez daha gördük. Özellikle valilik binası önünde belediye işçileri çuval çuval bu alanda kum topluyorlar. Hemde birkaç işçi ile değil bütün işçiler adeta seferber olmuşlar kum topluyorlar. Bu Bolu’nun ayıbıdır. Bir an önce bu işin sorumlusunu bulup gerekenin yapılmasını istiyoruz. Bu paralar Bolu aklının cebinden çıkan paralar” diyerek tepkilerini ortaya koydular.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 09:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
eser olcay
eser olcay - 6 yıl Önce

o kumları ziyan etmeyin asfalt malzemesi olarak çukurlar dökün bari ama yollarda çukur çok.

ismailkazanoğlu
ismailkazanoğlu - 6 yıl Önce

arkaşlarhaleder

BOLULU
BOLULU - 6 yıl Önce

devlete çalisiriyoz yuh ya

SIRADAKİ HABER

banner128