Küpçü; “Dörtdivan doğalgaza kavuşacak”

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü Dörtdivan halkına müjdeli bir haber vererek doğalgaza kavuşacaklarını belirtti. Ayrıca Küpçü Kentsel Dönüşüm Projelerinin en büyüklerinden birisinin de Gerede’ye uygulanacağını söyledi.

 Küpçü; “Dörtdivan doğalgaza kavuşacak”

HABER: FARUK ÇİDEM
“Dörtdivan’a çok önemli iki adet proje fizibilite etütleri başlamış bulunmaktadır” diyen Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü şunları söyledi; “Dörtdivan ilçemiz doğalgaza kavuşacaktır. Bilindiği gibi Bolu merkez ve Gerede İlçemizde doğalgaz mevcut bir şekilde kullanılmaya devam ederken, Yeniçağa ilçemizin de başvurusu neticesinde doğalgaz etütleri yapılmaya başlamıştır. Bizler de Yeniçağa ve Dörtdivan yakınlığını baz aldığımızda etüt çalışmalarına Dörtdivan ilçemizi de dahil ederek fizibilite etüt çalışlarını başlatmış bulunuyoruz.”

 

“YÜKSEKOKUL ÇABAMIZ VAR”

 

Bir diğer önemli proje ise Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı Dörtdivan meslek yüksek okulunu kazandırma çabası. Üniversite rektörümüz ile yoğun bir çalışma neticesinde Dörtdivan İlçemizde bulunan, Meslek yüksek okul standartlarında kullanıma hazır bir lisemiz mevcuttur. Bu projemiz de en kısa sürede hızlandırılarak Dörtdivan ilçemizde katkı sağlamasına çalışacağız.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN GERİ DÖNÜŞ YOK

 

Türkiye’nin değişim ve dönüşümünde büyük rol oynayacak Kentsel Dönüşüm Projelerinin en büyük büyüklerinden birisi Gerede’ye uygulanacak. Gerede Belediyesi’nin başlattığı çalışmayı AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü yakından takip ediyor. Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü yaptığı açıklamada “Çarpık yerleşim ile can ve mal güvenliği açısından riskli binalardan oluşan, altyapısı yetersiz bölgelerin, afet ve deprem risklerine karşı, halkın ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde yenilenerek, daha güvenli, sağlıklı, konforlu yaşam alanlarını oluşturmalıyız. Türkiye geçmişten gelen bu büyük sorununu çözmek zorunda. Hükümetimiz çözmek için yeni yasalar çıkarttı. Yenileme projeleri uyguluyor. Özellikle depremler bu sağlıksız yapılardan dolayı çok can aldı. Bölgemiz deprem bölgesi. Bunun yanı sıra estetik görüntü yok. Sokaklar itfaiye araçlarının bile giremeyeceği kadar dar. Belediyemizin projesini Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce onayladı ve Bakanlar Kuruluna sundu. Bakanlar Kurulunca da onaylandı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bekletmeden imzaladı ve resmi gazetede yayımlandı. Şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanlığında geçmeyen günümüz yok. Heyetler Gerede’ye gidiyor geliyor. Hali hazırların çıkartılması için ihale edildi, firma çalışıyor. Danışmanlık Hizmet Alım ihalesi için de hazırlıklar son aşamaya geldi. Bu ihale kapsamında Hak sahipliği tespiti, gayrimenkul değerleme, imar planına esas jeolojik-jeoteknik etüt raporların hazırlanması, mevcut durum analizi, eylem planı kentsel tasarım projesi, uygulama projeleri, dönüşüm modeli, uzlaşma süreci ve inşaat ihale dosyasının hazırlanması gibi işler yapılacak. Bakanlığımızdan da kaynak aktarımı çalışması da devam ediyor. İlçemizin değişim ve dönüşümünde çok önemli hamleler peş peşe geliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin mert
hüseyin mert - 6 yıl Önce

bu genç adam çalışıyor allah yolunu açık etsin

SIRADAKİ HABER

banner128