Küpçü’ye Yüksek Devlet Nişanesi verildi

Ak parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün Moğolistan Dostluk Grubu Başkanı olarak katıldığı 'Avrasya'nın 2023 Vizyonu' Ankara'da düzenlenen sempozyumda ele alındı. Türkiye, Kırgızistan, Moğolistan, Afganistan,...

Küpçü’ye Yüksek Devlet Nişanesi verildi

Ak parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün Moğolistan Dostluk Grubu Başkanı olarak katıldığı 'Avrasya'nın 2023 Vizyonu' Ankara'da düzenlenen sempozyumda ele alındı. Türkiye, Kırgızistan, Moğolistan, Afganistan, Suriye, Irak ve Tanzanya gibi ülkelerin devlet yetkilileri ile akademisyenlerin bir araya geldiği sempozyumda Avrasya'da birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekildi.

 

Avrasya Kalkınma Platformu'nun düzenlediği, 'Avrasya'nın 2023 Vizyonu Sempozyumu', Keçiören Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Avrasya bölgesinin gelecekteki yerinin ele alındığı sempozyuma Avrasya Kalkınma Platformu Genel Başkanı Hasan Cengiz, AK Parti Bolu Milletvekili ve Moğolistan-Türk Dostluk Grubu Başkanı Fehmi Küpçü, Avrasya Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Celal Erbay, Avrasya Kalkınma Belediyeler Birliği Genel Sekreteri ve Kırgızistan Milletvekili Anarbek Kalmatov, Avrasya Kalkınma Belediyeler Birliği Eş Başkanı ve Elazığ Belediye Başkanı M.Süleyman Selmanoğlu, Afganistan Milletvekili Enver Sedat, Suriye Türkmenleri Platformu Koordinatörü Heysem Molla Ali, Moğolistan Hukuk İcra Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Polis Albay Chingis ile Doğu Türkistan, Irak ve Tanzanyalı bazı yetkililer katıldı. Sempozyuma katılan ülkelerin devlet yetkililerine tek tek duygu ve düşünceleri alındıktan sonra program sonunda AK Parti Bolu Milletvekili ve Moğolistan-Türk Dostluk Grubu Başkanı Fehmi Küpçü Türkiye Büyük Millet Meclisi adına kapanış konuşmasını yaptı. Program sonunda Türkiye-Kırgızistan ilişkileri Avrasya Kalkınma Belediyeler Birliği Genel Sekreteri ve Kırgızistan Milletvekili Anarbek Kalmatov Yüksek Devlet Nişanesini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı adına AK Parti Bolu Milletvekili ve Moğolistan-Türk Dostluk Grubu Başkanı Fehmi Küpçü’ye takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124