Kural tanımayana ceza yağdı

Bahçelievler Polis Merkezi Amirliğinden 4. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi eden ve daha sonra Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevine getirilen Ali Çalışkan koltuğuna oturur oturmaz düğmeye bastı.

HABERİN GALERİSİ
Uygulama

Uygulama


HABER: KASIM ŞAHİN

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ali Çalışkan, vatandaşların can güvenliğini ön plana alarak şehir merkezinde uygulama sayısını arttırdı. Ekipler Amiri Mehmet Aslı gözetiminde şehir merkezinin ana arterleri üzerinde denetim yapan trafik ekipleri taksiler üzerine yaptığı denetimde, müşteri taşıdığı halde taksi metre açmayan iki sürücüye ceza kesti. 488 TL sürücüye, 488 TL’de araç sahibine para cezası uygulandı. Şehir merkezinde yapılan denetimlerde 2 ticari taksiye taksimetre açmamaktan, 2 araca otomobil üzerinde yasaya aykırı teknik değişiklik yapmaktan, 2 araca abartı egzoz kullanmaktan ve 3 araca da sürüş halindeyken cep telefonuyla konuşmaktan cezai işlem yapıldı. Uygulamada toplamda 33 araç hakkında genel bilgi sorgulaması gerçekleştirildi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ali Çalışkan, amaçlarının sürücülerin ve yayaların trafik kurallara uymalarını sağlamak olduğunu belirterek; “Denetimlerimizin ilk amacı vatandaşların can güvenliğini ön plana çıkartmaktır. Ölümle veya yaralamalı, maddi hasarlı kazaların önlenmesidir. Ayrıca, gürültü kirliliği yaparak halkın huzurunu kaçıran motosiklet ve otomobiller üzerine de çalışmalarımız her gün devam edecektir. Gece gündüz demeden Bolu halkının huzurunu yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129