Kuran-ı Kerim içersinden bonzai çıktı

Piyasaya uyuşturucu sürmek isteyen torbacılar kimsenin aklına ve hayaline sığdıramadığı yeni bir yönteme başvurdular. Uyuşturucudan para kazanmak isteyen torbacı amcaoğlu iki kişi Kuran-ı Kerim ve dini kitaplar içersinde bonzai maddesi satmak için geldikleri ilimizde Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün başarılı dedektifleri Panterler tarafından şehirlerarası otobüs terminalinde yakalanarak gözaltına alındılar. Yapılan aramada Kuran-ı Kerim içersinde 45 gram bonzai ele geçirildi.

Kuran-ı Kerim içersinden bonzai çıktı

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN – FARUK ÇİDEM

Edinilen bilgiye göre olay önceki akşam saat 21.00 sıralarında şehirlerarası otobüs terminalinde meydana geldi. Aksaray’dan Bolu’ya gelen kuzenlerden Metin A. kullandığı uyuşturucu maddesi nedeniyle bir anda fenalaşınca yere yığıldı. Terminalde çalışanlar şahsın baygınlık geçirdiğini fark edince olay yerine 112 sağlık ekiplerini çağırdılar.

Ancak, yerde yatarken sürekli olarak, “Uçuyorum. Deniz çok güzel. Hadi sizde atlayın arkadaşlar” diyerek sayıklamaya başlayın Metin A.’nın durumundan şüphelenen terminal görevlileri durumu polise bildirdiler. Bu esnada yakalanacağını anlayan ve içersinde Kuran-ı Kerim ile dini kitapların bulunduğu çantayı alan amca oğlu Cemil A., terminalden kaçmaya çalışırken, terminal çalışanları tarafından kaçması engellendi.

Aldığı bonzai maddesi nedeniyle baygınlık geçiren Metin A., İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi acil servisine kaldırılırken, amca oğlu Cemil A. da KOM Şubesi polisleri tarafından gözaltına alındı. Çanta içersinde yapılan aramada bir Kuran-ı Kerim içersinde 45 gram bonzai maddesi bulundu. Yapılan araştırmada amcaoğullarının uyuşturucu madde satmak ve kullanmak suçlarından sabıkalı oldukları, dikkat çekmemek için Kuran-ı Kerim ve dini kitaplar içersinde vatandaşlara uyuşturucu madde sattıkları belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128