Kurban bereketi yıl boyu sürsün

Türk Kızılay'ı Bolu şube Başkanı Hüseyin İka bu yıl ki kurban kesim kampanyasını basın mensuplarına anlattı. İka, 2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılay'ının, bu yılkı kampanyasında hayırseverlere "Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla seslendiğini belirtti.

 Kurban bereketi yıl boyu sürsün

Haber: Semih BAYKAL

 

Kampanyayla ilgili bilgi veren İka şunları söyledi; " Türk Kızılay'ının artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2014 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılay'ı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak" dedi.

 

"KURBAN'DA KIZILAY MODELİ"

 

Türk Kızılay'ın yapmış olduğu Kurban da Kızılay modeliyle, hayırseverlerin kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun bir şekilde yapabileceklerini söyleyen İka; " Türk Kızılay'ının "Kurban'da Kızılay Modeli" sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu'nun modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı'nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek. Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve halin*; getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılay'ı Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak" diye söyledi.

 

"YURT DIŞINDAKİ İHİTYAÇ SAHİPLERİ İÇİN DE VEKALET VERİLEBİLİR"

 

Türk Kızılay'ının iyilikte sınır tanımadığını, hayırseverlerin yurt dışındaki ihtiyaç sahipleri içinde kurban vekaletlerini verebileceğini söyleyen İka; " Hayırseverler Pakistan, Somali, Etiyopya, Bangladeş, Filistin, Irak, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Makedonya ve Bulgaristan'daki ihtiyaç sahipleri için de Türk Kızılay'ına kurban vekâletlerini verebilecek. Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 650 TL öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için de 350 TL ödenecek. Yurtdışındaki koşullan göz önünde bulunduran Türk Kızılayı, Yurtdışı Vekâletle Kurban Kesim Kampanyasını, 11.000 hisse ile sınırlı tutacak" diye ifade etti.

 

" 168 ÇAĞRI MERKEZİNDEN 7/24 BAĞIŞ YAPABİLİRLER"

 

Türk Kızılay'ına kurban vekaleti vermek isteyen hayırseverlerin vekaletlerini nasıl vereceklerini  anlatan İka; " Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar;

Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını,

Türk Kızılay'ı Şubelerini,

PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını,

168 ücretsiz çağrı merkezini ve www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini

verebilecekler.

Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler" dedi.  Ayrıca İka, Kurban döneminin ardından Türk Kızılay'ının, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bîr DVD göndereceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER