Kurban rehberi ile kurbanlıklar güvende

2018 yılı kurban bayramında kurban edilecek büyükbaş ve küçükbaş hayvanların tür, ırk, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinin sorgulanabilmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığınca https://hayvanbilgi.tarim.gov.tr web sayfası hazırlanarak kullanıma açıldı.

Kurban rehberi ile kurbanlıklar güvende

Haber: Gönül Olutürk

Kurban olabilecek hayvanların bu bilgilerine e-devlet üzerinden de ulaşıla bilinecektir. Ayrıca Bakanlıkça hayvanların tür, ırk, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerinin sorgulanabileceği “HaySag-Hayvan Sağlığı ve Refahı” mobil uygulaması geliştirilerek kullanıma açıldı.

Kurbanlık hayvan sevklerinde, alımı ve satımı, kesiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ile “HaySag-Hayvan Sağlığı ve Refahı” mobil uygulaması hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan kurban rehberi güncellenerek yayınlandı.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat konu ile ilgili olarak; “Kurban bayramında kurban olabilecek hayvanların türü, cinsi, ırkı ve yaşına ait bilgileri Bakanlığımıza ait internet sayfası üzerinden ve cep telefonuna indirilebilecek HaySag-Hayvan Sağlığı ve Refahı mobil uygulaması ile vatandaşlarımız öğrenebilecektir. Ayrıca Bakanlığımızca basılan 2018 Yılı Kurban Rehberi Müdürlüğümüze ulaşmış olup vatandaşlarımıza dağıtılmaktadır. Kurban rehberinin içerisinde kurban olabilecek hayvan seçiminden, sevkine, beslenmesinden kesimine kadar her türlü bilgilendirme yer almaktadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129