Kurban satıcıları ilk güne rağmen satışlardan memnun

Bolu Belediyesine ait Çaydurt mevkiinde ki kurban satış merkezinde kurbanlık büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satışına başlanıldı. Satış günün ilk gününde 530 kilo ağırlığındaki simental cinsi büyükbaş kurbanlık 10 bin TL’ye satıldı.

Kurban satıcıları ilk güne rağmen satışlardan memnun
HABERİN GALERİSİ
KURBAN

KURBAN

 

Haber: Kasım ŞAHİN

Kurban Bayramına kısa bir süre kala, kurbanlık hayvanlar da satış padoklarında yavaş yavaş yerlerini almaya başladı. Kurbanlık hayvan satış pazarına ilk olarak Mudurnu ilçesinde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiricileri, hayvanlarını getirdi. Mengen ilçesinde Bolu Kurbanlık Hayvan Pazarının ilk müşterisi de Adil Yıldırım isimli vatandaş oldu. Büyük bir pazarlık sonrası 530 kilo ağırlığındaki simental cinsi büyükbaş kurbanlığı 10 bin TL ödeyerek satın alan Yıldırım; “Herkes bu yıl kurbanlıkların çok pahalı olacağını söyleyip durdu. Geçen yıla oranla bu yıl fiyatlar daha cazip. 7 kişi ortak girerek, bu büyükbaş hayvanı aldık. Şimdi tek bir sıkıntı var o da bu hayvanı Gerede’ye getirmek” dedi.

CANLI KİLOSU 20 İLA 23 TL ARASINDA

Büyükbaş kurbanlıkların yanı sıra yine Mudurnu ilçesinde küçükbaş kurbanlık yetiştiren ve kurban pazarına gelenler arasında yer alan Fatih Adıgüzel, kurbanlık koçların 900 ile Bin 500 TL arasında satıldığını belirterek; “60 koçla birlikte kurban pazarına geldik. İlk günde 20 tane koçumuzu sattık. Bayramdan önce bütün kurbanlıkları satarız. Fiyatlarda çok makul. En çok satış arife günü olur. Nedeni ise, erkenden kurbanlık alan vatandaşlar, hayvanlarını koyacak yer bulamamasından. Erkenden küçükbaş kurbanlıklarımızı bitirirsek, başka illerden alıp Bolu pazarına getirmeyi düşünüyoruz. Şu anda canlı etin kilosu 20 ila 23 TL’den satılmakta” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER