Kurultaydan CHP İktidarı çıkacaktır

Cumhuriyet Halk Partisinin hafta sonu gerçekleştireceği kongre öncesinde, CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç, kongre ile ilgili düşüncelerini açıkladı. Uç, kongreden CHP iktidarının çıkacağını söyledi.

Kurultaydan CHP İktidarı çıkacaktır

Haber: Semih BAYKAL

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Merkez İlçe Başkanı Çetin Uç, ilk olarak yaptığı açıklamada kendisini Başkanlığa seçen yönetimine teşekkür ederek başladı. Uç; “ Öncelikle ulu çınarımızın CHP bünyesinde şahsımı böyle bir göreve layık gören yönetim kurulundaki parti emekçileri arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Bilindiği üzere CHP’ de aynı yönetimde birlikte çalıştığım, önemli emeği olan Hüseyin Yıkılmaz’ın yerine, yönetim kurulundaki yol arkadaşlarım tarafından oy birliği ile ilçe başkanlığına layık görüldüm.  Şahsıma verilen bu görevi gelmiş geçmiş tüm yöneticilerimiz, bu yolda emek veren tüm partililerimiz ile uyumlu bir şekilde çalışarak yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın” diye açıkladı.

“BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE” 

Uç, açıklamasının devamında şunları ifade etti; “ Göreve geldiğim tarih itibariyle tüm partililerimizi “Bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçesine”  mücadele etmeye, ellerimizi taşın altına koyarak gelecek nesillere yaşanabilir bir ülke bırakmaya davet ediyorum. Partimize daha evvel inanılmaz hizmet eden ve bu günlere getiren bütün parti büyüklerimizin bana destek olmalarını, el birliği ile CHP iktidarına gidecek yolda omuz omuza yol göstereceklerini biliyorum. Burada en büyük desteği alacağıma inandığım milletvekilimiz Sayın Tanju Özcan, eski il, ilçe, belediye başkanlarım ve diğer büyüklerime şimdiden teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

“CHP YİNE TÜRKİYE’Yİ YÖNETECEK KADROLARLA İKTİDAR OLARAK ÇIKACAKTIR”

Son olarak Uç, CHP’nin hafta sonu yapacağı kongreyi değerlendirdi; “ Ülkemizde demokrasinin en güçlü biçimde yaşandığı Dev Çınarımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin 35. Olağan kurultayı bu hafta sonu 16-17 Ocak tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Çok iyi biliyorum ki, bayram havası içinde geçecek olan kurultayımız sonrası, Türkiye’yi kuran CHP yine Türkiye’yi yönetecek kadrolarla iktidar olarak çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Seçilecek genel başkanımız ve parti üst yönetimi olan parti meclis adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128