“KURUMLAR MEMUR-SEN’İN İŞGALİ ALTINDADIR”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu milletvekili aday adayı Hasan Dinç dün parti binasında üye ve dostlarıyla bir araya gelerek aday adaylığı gerekçelerini anlattı. Gerçekleştirilen toplantıya Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili ve MHP Belediye Meclis Üyesi Ercan Üsküp de katıldı.

 “KURUMLAR MEMUR-SEN’İN İŞGALİ ALTINDADIR”
 HABER: FARUK ÇİDEM

Açıklamasına Çanakkale Zaferi’ne değinerek başlayan MHP Bolu Milletvekili aday adayı Hasan Dinç; “basın toplantımın Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yılına rastgelmesi onur vericidir. Bu zaferin milletimize tekrar kutlu olmasını diliyorum. Çanakkale zaferi dünya tarihinin en önemli olaylarındandır. Çanakkale zaferi maalesef edebiyatımızda çok yakınlara kadar ilgilenilmemiş bir zaferdir ama bugünlerde fazlasıyla roman ve ilmi belgeler yayınlanmaktadır. Bir tarihçi olarak bundan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

“BU EN ÖNEMLİ SEÇİMDİR”

7 Haziran seçimleri 92 yıllık Cumhuriyetimizin ve 69 yıllık çok partili demokratik hayatımızın sonuçları itibariyle en önemlisi olacaktır. Bu seçimler sadece ülkemizin önüne birikmiş olarak görülen bir kısım olaylardan dolayı değil belki de çoğu vatandaşımızın henüz daha idrak edemediği büyük endişelerden kaynaklanmaktadır. Önümüzde milletimiz için önemli problemler var bunları maddeler halinde saymak istiyorum. Ayrıntılı bir şekilde 2.5 ay boyunca sürekli paylaşacağım.

“BÜYÜK EKONOMİK SORUNLARIMIZ VAR”

Ekonomik hayatımızın diğer unsurları da çok büyük tıkanıklıklarla karşı karşıyadır. Mesela ihracatımız ithalatımızı karşılayamaz durumdadır. Ve son dönemde ihracatımız düşmüş, üretimimiz azalmıştır. İşsizlik son derece artmış ve %11 e çıkmıştır. Daha da kötüsü genç işsiz oranı yüzde 25 civarındadır. Yani 4 gencimizden 1 tanesi bugün işsizdir. Ayrıca taşeron işçiliği artmış, sendikalı toplu sözleşme hakkına sahip olabilecek işçiler maalesef azalmıştır.

Halkımızın çok önemli bir bölümü, yüzde 18’i, açlık sınırının altında gelire sahiptir. Çok önemli bir bölümü de yoksulluk sınırı altında ücret almaktadır. Zenginlerle fakirlerin gelir oranında önemli farklılıklar oluşmuştur. Milli gelir 5 yıldan bu yana çakılmış ve yerinde kalmıştır. Son dönemde yüzde 20 paramızın değer kaybından dolayı milli gelir 7-8 bin dolarlara gerilemiştir.

Sağlık politikaları dibe vurmuş, ölçüsüz harcamalara devletin bütçesi tahammül edememiş. Şimdi hastalarımız katılım payı adı altında önemli şeklide sağlık gideri ile karşı karşıya kalmıştır.

“TARIM POLİTİKALARI İFLAS ETMİŞTİR”

 Köylümüz toprağını ekmez, hayvan besleyemez, üretim yapamaz hale gelmiştir. Türkiye çok yakına kadar tarım ürünleri bakımından kendi kendine yeten dünyada ki 7 ülkeden birisi iken bugün buğday ve pirinç olmak üzere çoğu tarım ürünlerini ithal etmek zorunda kalmıştır. Yetmemiş, canlı hayvan ithal eder hale gelmiş, mübarek kurbanlıklarımızı dahi dışarıdan gelen hayvanlarla keser hale gelmişiz.

“ADALETE GÜVEN SIFIRIN ALTINA DÜŞMÜŞTÜR”

Artık kimse mahkemelerden çıkan karara güvenmemektedir. Öyle görülüyor ki mahkemelerde suçlular suçsuz, suçsuzlar suçlu görünmektedir. Devletin güvenlik güçleri devletin gücü olmaktan çıkmış, iktidarın güvenlik gücü haline gelmiştir.

“ADAM KAYIRMA HİÇ OLMADIĞI KADAR ARTMIŞTIR”

Kamu personeli alım politikaları kanun ve yasalarla çizilmiş ölçülerden dışarı taşmış, kim AKP’den yanaysa ya da onlardan getirilen kartvizitlerle ya da il başkanı, ilçe başkanı veya yetkili bir yöneticinin tavsiyesi ile bir yerlere girer hale gelmiştir. Devlet kadrolarında yöneticiler bir sarı sendikanın teklifi ile bir yerlere getirilir hale gelmiştir. Son dönemde Türkiye’de çok önemli yönetici ve idareci değişikliği olmuştur. Okullarımız bunların en başında gelmektedir. Ve hepsi de Memur-Sen denilen sendikanın üyelerinin işgaline maruz kalmıştır. Hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet ve adam kayırma hiçbir zaman olmadığı kadar artmış ve yükselmiştir. Bunlar telafisi mümkün olan şeylerdir. 7 Haziran’da kurulacak hükümet bunları kısa ve orta vadede çözebilir. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2015, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128