Kuru’ya 6 ay hapis

Bolu Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın İlköğretim Okulu’nda öğretmen olan Ş.K., iki yıl önce sınıfına bir bilgisayar alınması için velilerden 50’şer TL para toplamıştı. Topladığı paralarla bilgisayar almayan ve paraları geri iade etmeyen Kuru’nun duruşması dün Bolu Adliyesin de görüldü. Duruşmadan Kuru’ya 6 ay hapis cezası çıktı.

Kuru’ya 6 ay hapis

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın İlköğretim Okulu’nda öğretmen olan Ş.K. 2yıl önce velilerden bilgisayar almak için zorla 50’şer TL para almış ve bilgisayar almayarak paraları da velilere geri iade etmemişti. Kuru’nun, İrtikap (zorla para alma) suçu işlemesiyle ilgili duruşması, dün Bolu Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya Kuru katılmazken, mağdur velilerden Yılmaz Öztürk ve Mehmet Coşgun katıldı.

Duruşma’da mağdur Öztürk ve Coşgun mahkeme sürecinin başlamasından sonra paralarını geri aldıklarını söylediler. Ayrıca Kuru’dan şikâyetçi ve davacı olmadıklarını da belirttiler. Mağdurların açıklamalarından sonra hâkim, 14 velinin parasını geri aldıklarını mahkemeye ilettiklerini söyledi. Ancak mağdur Hasan Solmaz ve Ahmet Tolunay’ın paralarını almadıklarını, bu yüzden şikâyetçi ve davacı olduklarını açıkladı. Hâkim, bu açıklamaların ardından kararını açıklayarak Ş.K.’ya 6 ay hapis cezası verdiğini açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129