KÜSİ, Organize sanayi’yi ziyaret etti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Stratejisi ve Eylem Planı doğrultusunda, KÜSİ il heyetinin sanayi kuruluşlarını ziyareti Organize Sanayi Bölgesi’nde devam etti.

KÜSİ, Organize sanayi’yi ziyaret etti

Haber: Semih BAYKAL

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmet Küçükkaraca, KOSGEB İl Müdürü Kürşad Dereci, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Bolu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Tolga Kaya, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Nükleer Radyasyon Dedektörleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve KÜSİ İl Temsilcisi Prof.Dr. Ercan Yılmaz ile AİBÜ Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ali Naci Çelik’in katılımıyla bu kez Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Appriva Tekstil A.Ş., Pakform Plastik Ambalaj A.Ş., Balorman A.Ş., Ema Tesisat A.Ş., Sazak Tavukçuluk Ltd.Şti. ve yanı sıra US X-Ray Röntgen A.Ş. firmaları ziyaret edildi.

Yapılan ziyaretlerde firmaların üretim faaliyetleri, güçlü ve gelişime açık yönleri, dış ticaret ve pazar bilgileri, proje ve ar-ge kapasiteleri gibi başlıklarda Appriva Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akdağ, Pakform Plastik Ambalaj A.Ş. Genel Müdürü Emin Gölcük, Balorman A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Balkır, Ema Tesisat A.Ş. Genel Müdürü Serdar Topuzoğlu, Sazak Tavukçuluk Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özkoparan ve US X-Ray Röntgen A.Ş. Genel Müdürü İsmet Tanes ile İdari Koordinatör Cevdet Kahraman’dan bilgiler alınırken; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, KOSGEB, MARKA gibi kurum ve kuruluşların iş geliştirme, ar-ge, inovasyon vb. başlıklarda firmalara sağladığı destekler hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Ayrıca KÜSİ programı kapsamında üniversite tarafından reel sektör firmalarına sağlanan işbirliği ve destek seçenekleri anlatıldı.

“ZİYARETLER SIRASINDA ÇOK BAŞARILI UYGULAMALAR İLE KARŞILAŞIYORUZ”

Sanayi kuruluşlarına yapılan ziyaretlerde memnuniyet verici tablolarla karşılaşıldığını kaydeden Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, “Sanayi kuruluşlarımıza yapılan ziyaretler sırasında çok başarılı uygulamalar ile karşılaşıyoruz. Firmalarımızın üretimlerinde vizyonunun günden güne gelişmekte olduğunu ve bu vizyonun üretime yansımaya başladığını görmek memnuniyet vericidir. Kamunun çeşitli destek enstrümanları aracılığıyla, firmalarımızın bu çalışmalarına, özellikle araştırma-geliştirme ve projelendirme alanında küçük de olsa bir dokunuş ile katkı sağlayabilmek için heyetimiz ile kendilerini ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerde, kamunun çeşitli kuruluşlar ve mevzuat aracılığıyla firmalara sağladığı destekleri aktarıyoruz. Kendilerinden talep ve beklentilerini dinliyoruz, her birini ilgili kurumlara intikal ettirmek üzere kayda geçiriyoruz. Aynı masa etrafında bir araya gelebilmek bile firmalarımıza güzel bir motivasyon sağlıyor. Ziyaretlerimiz diğer sanayi kuruluşlarımızla da düzenli biçimde devam edecek.” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2016, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128