KÜSİ’nin sanayi ziyaretleri devam ediyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi ve Eylem Planı doğrultusunda, KÜSİ heyetinin sanayi kuruluşlarını ziyareti devam ediyor.

KÜSİ’nin sanayi ziyaretleri devam ediyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2015-2018 Türkiye Sanayi Strateji Belgesi kapsamında, kamu-üniversite ve sanayi işbirliğini geliştirmek, üretici kuruluşların kamu tarafından verilen destekler ve üniversiteler tarafından üretilen bilgi ve olanaklardan daha fazla istifade etmesine katkıda bulunmak için oluşturulan KÜSİ İl heyeti, sanayi kuruluşları ile bir araya gelmeye devam ediyor. 
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmet Küçükkaraca, Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen, KOSGEB İl Müdürü Kürşad Dereci, Gümrük Müdür Vekili Murat Yaşar, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Bolu Bölge Temsilcisi Mithat Yılmaz, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Bolu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Tolga Kaya, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Nükleer Radyasyon Dedektörleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve KÜSİ İl Temsilcisi Prof.Dr. Ercan Yılmaz ile AİBÜ Fizik ve Kimya Bölümü akademisyenlerinin yer aldığı heyet tarafından yapılan firma ziyaretlerine Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Schott Orim Cam A.Ş., Cam Merkezi A.Ş. (Yorim Cam) ve Özkimsan Kimya Ltd.Şti. firmaları ile devam edildi. Yapılan ziyaretlerde firmaların üretim faaliyetleri, güçlü ve gelişime açık yönleri, dış ticaret ve pazar bilgileri, proje ve ar-ge kapasiteleri gibi başlıklarda Schott Orim Cam A.Ş. yöneticileri Kadir Çalışgan ve Nadi Okur, Cam Merkezi A.Ş. (Yorim Cam) yöneticisi Serkan Süzgen ve Özkimsan Kimya Ltd.Şti. yetkilisi Ertan Özdoğan’dan bilgiler alınırken; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, KOSGEB, MARKA gibi kurum ve kuruluşların iş geliştirme, ar-ge, inovasyon vb. başlıklarda firmalara sağladığı destekler hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Ayrıca KÜSİ programı kapsamında üniversite tarafından reel sektör firmalarına sağlanan işbirliği ve destek seçenekleri anlatıldı. 
Özkimsan Kimya Ltd.Şti. firmasına yapılan ziyaret sırasında ayrıca, firma tarafından KOSGEB Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama programına sunulan ve Kurul tarafından desteklenmesi yönünde karar alınan ar-ge projesine ilişkin onay yazısının bir sureti, KOSGEB İl Müdürü Kürşad Dereci tarafından firma yetkilisi Ertan Özdoğan’a takdim edildi. HABER MERKEZİ
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128